Mladá žena se na sociální síti podělila o své zážitky, které prožila během klinické smrti

Fotografie: Freepik

Smrt je něco, co každého z nás nevyhnutelně potká. V lidech obvykle vzbuzuje hrůzu z neznáma. Existují však živí lidé, kteří už nakoukli za její oponu.

Rachel Boyle, která na sociální síti TikTok používá přezdívku @rachboylex, zveřejnila prostřednictvím svých příspěvků svou zkušenost zážitků blízké smrti. Svým sledujícím se svěřila, že je nemocná. Trpí supraventikulární tachykardií, což je nemoc, která je velmi obtížně léčitelná. Jedná se o vážnou poruchu srdečního rytmu, jež má často za následek srdeční selhání a smrt pacienta. Rachel uvádí, že zemřela už třikrát.

Tváří v tvář smrti cítila podivný klid

Podle svých slov se dostala do stavu, kdy se její srdeční tep vyšplhal na 230 tepů za minutu a pak se její srdce zastavilo. Rachel říká, že se cítila, jako by byla „vykopnuta z těla“, a neviděla nic jiného než jasné bílé světlo a také sebe. Čas v tomto stavu plynul velmi pomalu. Vzpomíná, že šla velmi pomalým tempem směrem ke světlu. Dívala se sama na sebe z ptačí perspektivy, ta vzpomínka je pro ni stále živá.

Fotografie: Freepik

Podruhé prý zemřela přímo na operačním stole. Svěřila se, že ji obklopil pocit podivného klidu. Věděla, že to tak má být. Jeden z uživatelů TikToku se jí zeptal, jak její blízcí reagovali, když jim řekla, co se jí přihodilo. Odpověděla: „Všichni mysleli, že jsem přišla o rozum!“ Lidé si prý mysleli, že byla pod vlivem medikamentů, nebo že šlo o následek nedostatečného okysličení mozku během zástavy srdce.

Potkalo ji to i potřetí

To ale nebylo naposled, co nahlédla tam, odkud se většina lidí nevrací. Mladá žena popisuje i třetí zážitek blízké smrti. Znovu se dostala na operační sál a nastaly komplikace. Rachel své tehdejší pocity popisuje takto:Když jsem zemřela potřetí, vznesla jsem se nad své tělo a mohla ho vidět z ptačí perspektivy. Neviděla jsem ani vybavení operačního sálu, ani lékaře, kteří stáli okolo mne,“ popisuje a nezapomíná dodat, že opět cítila jen klid.

Fotografie: Freepik

Raymond Moody, známý lékař a vědec, který se zabývá zkoumáním zážitků blízké smrti, říká, že lidé, kteří umírají, slyší před opuštěním těla bzučivý zvuk a pak obvykle následuje známý tunel za světlem s barevnými záblesky. Často popisují setkání se svými blízkými, kteří už zemřeli, a zažívají zrychlené promítání svého života a svých skutků. Zvláštní je, že stejné obrazy popisují i lidé, kteří jsou od narození slepí.

Zdroj: TikTok / Rachboyle