27minutová klinická smrt změnila ženě zbytek života. Po zotavení vysvětluje, co nás čeká na druhé straně

nemocnice světlo
Fotografie: Pixabay

Tina Hines byla dle lékařů mrtvá téměř 30 minut. Když opět procitla mezi živé, dali jí do ruky papír a tužku. Tehdy napsala pro ostatní děsivá slova.

Byla to původně zdravá a fit maminka 4 dětí. V únoru roku 2018 ovšem padla mrtvá na příjezdové cestě vlastního domova. Obyvatelka Phoenixu ve státě Arizona dle lékařů utrpěla náhlou srdeční příhodu, navíc padla hlavou na kámen a dlažbu. „Bylo to jako vypínač, který vše najednou kompletně vypnul,“ uvedla v rozhovoru pro rádio. Maminka tak byla „modrá a zcela bez života“, oči měla navrch hlavy a manžel Brian se ji snažil přivést k životu.

Šest šoků a návrat k životu

Velmi rychle dorazili také záchranáři a pomocí defibrilátoru jí uštědřili 3 elektrické šoky. Na cestě do nemocnice vyzkoušeli ještě 2, ale nic z toho nijak nepomohlo. Po celkem 27 minut neměla dle 7news žádný přívod kyslíku do mozku ani jakýkoli puls. Z klinického hlediska tak byla jednoduše mrtvá. Podle nemocnice Cleveland Clinic obvykle vede už 10 minut bez kyslíku k mozkové smrti. Lékaři se proto báli, že absence kyslíku bude fatální.

Jakmile se však žena ocitla na pohotovosti, dal jí jeden z lékařů ještě jeden šok. „Otevřela jsem oči a viděla nad sebou zářivku,“ prohlásila. Byla naživu. Avšak ještě než stačila komukoli cokoli sdělit, ocitla se v kómatu. Když byla následně přemístěna na ventilátor, mohla ostatním odhalit, co vlastně zažila. Její kamarád Dave jí dal do ruky papír a tužku. S děsivou, osudovou pomalostí začala psát „Je to skutečné“. Jen co mohla mluvit, líčila, že se setkala s Ježíšem.

seniorka a kytice

Žena byla v přímém ohrožení života. Uslyšela ale slova svého mrtvého manžela, za vteřinu se vše změnilo

Zkušenost, která ji stále provází

„Nepopsatelný klid a mír toho, co jsem zažila, byl Ježíš, který tam stál a vítal mě rozevřenýma rukama,“ sdělila rádiu Christian Broadcasting Network. „A hned za ním byla neuvěřitelná záře, byla to ta nejživější a nejkrásnější žlutá.“ Po 4 dnech od „smrti“ byla Tina Hines propuštěna. Kdykoli si na tento zážitek vzpomene, vždycky má slzy v očích. Dokonce pláče i při západu slunce, protože jasná žlutá jí připomíná to, co viděla na „druhé straně“.

„Bylo to neuvěřitelné, těžko popsatelné barvy, žlutá a bílá,“ líčí. Ještě roky po této příhodě prožila silné emoce poté, co v roce 2003 spatřila obrázek Ježíše z rukou osmileté dívenky Akiane. Dívce řekla zcela upřímně, že Ježíš existuje a vypadá úplně stejně jako ten, kterého nakreslila. Nyní je Tina babičkou. Pokračuje v normálním rodinném životě a o svém prožitku napsala knihu. SvětKreativity už se o podobných zkušenostech zmiňoval několikrát.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]