Srdcervoucí dopis školačky pro Ježíška: Můj bratr má dětskou mozkovou obrnu, přeji si jediné

Fotografie: Depositphotos

Přípravy na letošní vánoční svátky začaly a všechny malé děti posílají dopisy Ježíškovi a žádají ho o dárky, po kterých jejich srdíčka touží.

Sedmiletá Natálka se vší spontánností a nevinností, kterou jako dítě má, zaznamenala své hluboké přání, aby Ježíšek přinesl jejímu milovanému bratrovi Danečkovi, cokoli si bude přát. Její bratr trpí od narození dětskou mozkovou obrnou, což je onemocnění, které je charakteristické poruchou centrální kontroly hybnosti. Pojem „dětská“ představuje období, v němž se nemoc začne projevovat, označení „mozková“ určuje místo, kde dochází k poruše, a termín „obrna“ vyjadřuje, že tato nemoc působí problémy s hybností těla.

Dojemný dopis malé holčičky

Dopis sedmileté školačky je srdcervoucí. Na obálce stálo velkým písmem, že její bratr má dětskou mozkovou obrnu. Malá školačka v dopise Ježíškovi napsala, že její bratr má problém, který se nazývá dětská mozková obrna a nemůže Ježíškovi sám říct, co by si přál pod stromečkem najít.

Fotografie: Freepik

V dopise dívenka píše, aby Ježíšek bratrovi přinesl, co chce, protože je to moc hodný kluk. Svými krásnými slovy zachycuje lásku a péči, jež ke svému malému bratrovi cítí, protože za žádných okolností nechce, aby zůstal bez dárku jen proto, že sám neumí napsat dopis.

Matka byla ohromně dojatá

Za tímto dopisem Ježíškovi, za každým slovem v dopise holčičky, jejíž bratr je postižený, se skrývá malá úzkost. Skrytá je dávka odpovědnosti a zodpovědnosti, která se u sourozenců lidí s postižením rodí podvědomě již od útlého věku. Skrývá se v něm přijetí, pochopení, trpělivost, empatie, obětavost a štědrá dávka nepřekonatelné lásky.

Fotografie: Freepik

To jsou jen některé z vlastností, které si tito bratři a sestry hluboce budují a které vyzařují dennodenně po celý zbytek života. Jsou to skrytí hrdinové, již to v životě rozhodně nemají lehké tím, jaké břemeno jim bylo dáno. Mají naši obrovskou úctu a lásku. Dívenka dopis napsala sama a když si ho maminka přečetla, neubránila se slzám, nikoliv ze smutku, ale z obrovského dojetí.

Zdroj: Taxidromos

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]