3letý chlapec zachránil svého bratříčka před udušením kouskem hračky. Neúmyslně to i natočil

bratři
Fotografie: Freepik

Být velkým bratrem neznamená jen učit malého sourozence lumpárny, ale také mu pomoci, když se dostane do situace, kterou sám nedokáže řešit. Tento velký brácha obstál na jedničku.

Video, ve kterém malý chlapec profesionálně zasáhne., když vidí malého brášku, jak má v puse malý kousek hračky, obletělo internet. Takového staršího sourozence by bral každý. Je to neuvěřitelné, ale vypadá to, jako by se tříletý rozjívený kluk během jedné vteřiny přepnul do role odpovědného dospělého. Nepanikaří, ale s ledovým klidem nebezpečnou situaci vyřeší.

Nejdříve se společně smějí

V krátkém videu můžete vidět dva malé chlapce, jak si společně hrají na terase jejich domu. Kamera je na ně namířená a ani ne roční chlapeček stojí těsně před ní. V pozadí je vidět jeho tříletý bratr a maminka, kteří tančí a dělají blbiny s oblíbenými obručemi hula hop. Oba se smějí a zdá se, že si společné odpoledne opravdu užívají.

Malý chlapec je však k oběma otočený zády a tak mu nevidí do obličeje. V jednu chvíli se chlapeček otočí ke svému staršímu bráškovi a usmívá se na něj. Ten mu úsměv oplácí. Chlapeček otočí hlavu zase zpátky ke kameře a starší bráška jakoby si v tu chvíli něco důležitého uvědomí. Všiml si, že batole má něco v puse.

Okamžitě přepíná do módu „záchranář“

Tak mu položí ruku na čelo, mírně mu zakloní hlavu a nebezpečný kousek hračky mu z pusy vyloví. Pak ho jde ukázat mamince. Obzvlášť si všimněte, jak se z nadšení a smíchu okamžitě přepne do módu: „Teď musím zachránit bráchu“ a s naprosto vážným výrazem si počíná jako profesionál, že by to dospělý by to lépe nezvládl.

Za svou pohotovou reakci si od lidí, kteří video viděli, vysloužil velkou pochvalu. Mnozí také spekulovali, že je jasně vidět, že chlapec toto nedělá poprvé a nejspíš tak mladšího brášku v podobných situacích zachránil už mnohokrát. Vyrovnanost tohoto chlapce je prostě neuvěřitelná. „Přepnul se z tříletého na 40letého během jednoho bouchnutí srdce,“ výstižně popsal celou situaci jeden z komentujících.

Někteří lidé však velkému bráchovi prorokují jeden vážný problém. Chová se tak zodpovědně a profesionálně, že nejspíš jeho máma nebude shánět ani paní na hlídání. Starší syn si, zdá se, poradí stejně dobře. Podívejte se na video, které díky pohotové reakci neskončilo špatně. Určitě vám tento chlapec zvedne náladu.

Zdroj: Indiatoday