Starší bratr chtěl miminko do své péče. To, co poté udělal, zamrazilo celou rodinu

Fotografie: Depositphotos

Mít sourozence je radost a pro mnohé z dětí také velký sen. Ne vždy ale tento vztah vypadá ideálně, někdy jsou společné chvíle plné nejen zábavy a podpory, ale i naschválů.

Velké množství dětí si přeje mít ve svém životě sourozence. Je s nimi totiž velká zábava, dají se společné podnikat různé aktivity, ale také se s nimi dá vymyslet spoustu zajímavých lumpáren. Svědkem jedné z takových byly rodiče malého chlapce, kteří se rozhodli nechat jej na chvíli s jeho bratrem o samotě. Tomu, co se svým malým sourozencem vymyslel, nemohli uvěřit.

Sourozenecký vztah nemusí být pouze plný lásky

I přesto, že představ o ideálním sourozeneckém vztahu je mnoho, ne vždy je tento stav i skutečností. Často se totiž mezi dva jedince spojené sourozeneckým poutem vkrade žárlivost, a tak není divu, že společný život je plný i velmi záludných chvilek. K těm rozhodně může patřit i to, že se jeden snaží druhému uškodit anebo dokonce i docílit toho, aby byl opět sám a rodiče milovali jen jeho.

Pro starší sourozence je mnohdy příchod dalšího člena domácnosti opravdu velkou výzvou, a to hlavně proto, že dosavadní pozornost, která patřila jen jemu, se najednou musí dělit. Velmi často se tak rodiče ocitají v situaci, kdy starší sourozenec začíná zlobit, mít projevy vzteku anebo dokonce vymýšlet různé záludnosti, jen aby si pozornost rodiče získal zpět.

Batole se začalo plazit ke psovi. Nebezpečná situace se vyvinula směrem, který nikdo nečekal

Situace, která pobouřila internet

Jedna taková situace byla dokonce zachycena na kameru. Rodičům tento akt přišel vtipný, uživatelé internetu mají ale naprosto jiný názor – podle nich jde o jasnou žárlivost. Na videu je totiž zachycen chlapec, jak se snaží svého mladšího sourozence, batole, vyhodit do kontejneru.  Je zajímavé, že tato situace rodičům přišla natolik vtipná, že ji natočili, místo aby zasáhli. Otázkou je, co udělá chlapec příště, například ve chvíli, kdy se rodiče nebudou dívat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený (@fitnesymoms)

Podle komentářů pod videem, je všem okolním jasné, o co se malý hoch snaží. Jedná se o jasný akt žárlivost a chlapec se snaží svého mladšího sourozence zbavit. I přesto ale toto nemusí být pravidlem, každé dítě je jiné, a proto každé reaguje na příchod sourozence svým vlastním způsobem. Základem ale je nezačít prvorozeného přehlížet, naopak. Je dobré vymýšlet společné hry, do kterých se zapojí obě děti a také velmi často a otevřeně se starším dítětem mluvit.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]