Drama na cestě: Malé miminko nemohlo dýchat, a tak musel zakročit policista Tomáš s komplexními zkušenostmi

Fotografie: Policie ČR

Když policista Tomasz Grądzki jel zpátky k jednotce, všiml si znepokojivé situace na silnici. Nemyslel si, že jde o něco vážného, po chvíli se však ukázala skutečná povaha naléhavé situace.

Byl to obyčejný pracovní den jako každý jiný. Sgt. Tomasz Grądzki z Varšavského dopravního oddělení se chystal do sídla hlavního policejního ředitelství. Během cesty si ale všiml podivné situace na silnici. Strážník neváhal a přispěchal na pomoc, byť si nejdříve myslel, že půjde o něco triviálního. To se však změnilo, když spatřil miminko, které bylo odhozené jen tak na zemi.

Jen matně si všiml něčeho, co bylo pohozené na zemi

Něco se mu ale nezdálo. Po krátké chvíli mu ale došlo, že u 11denního dítěte došlo k obstrukci dýchacích cest. Policista pomohl malému chlapci, kterého úspěšně přivedl zpět k životu. Zvuk, který jsem tehdy slyšel, si budu pamatovat po zbytek svého života“, řekl Tomasz, když uslyšel malé miminko, jak konečně dýchá.

Člověk dosti všestranný

Důstojník, který je zároveň hasičem, má také titul plavčíka v oboru Kvalifikovaná první pomoc. A právě díky poznatkům, získaným v průběhu kurzu, mrknutím oka vyhodnotil situaci a bez váhání se rozhodl, jaké kroky je třeba provést. Kdyby se k dítěti dostal někdo nezkušený v tomto oboru, mohla situace dopadnou opravdu špatně.

Zkušenosti a praxe jsou nesmírně důležité

Na závěr dodal, že ne každý hrdina musí nosit plášť a být policistou neznamená jen psát pokuty za parkování. Vyplatí se trénovat první pomoc, protože jak ukazuje život, nikdy nevíte, kdy se ocitnete v podobné situaci. Dokonce se můžete i právě „Vy“ ocitnout v této situaci a v takovém případě budete alespoň vědět, jaké kroky je třeba učinit. Tomu, kdo Vám potom bude pomáhat, když nebudete fyzicky moct, budete se svými zkušenosti velice nápomocný.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]