Muž přežil klinickou smrt. Naneštěstí se však dostal na 23 minut do pekla. Odpovídá na všechny otázky

Fotografie: Depositphotos

V mýtech a legendách má různou podobu. Prakticky všechna světová náboženství jím ale straší své věřící coby místem, kam se nikdy nechcete dostat. Tomuto muži se to na chvíli povedlo.

Jedné listopadové noci se údajně stalo něco zcela neslýchaného. Muž „prožil“ 23 ve stavu klinické smrti. Během této doby se dle vlastních slov dostal do pekla. To, co viděl na druhé straně, popsal do veškerých detailů v knize 23 minut v pekle. Svazku se prodalo přes milion výtisků, k samotné události mělo dojít v roce 1998. Bill Wiese tvrdí, že se jen napil vody a mezitím se ocitl přímo v hlubinách pekla. Té roviny bytí, kterou své věřící straší prakticky každé náboženství.

Jak vypadá peklo?

Coby opak nebe nebo ráje má peklo ve všech kulturách a mytologiích nějakou svoji podobu. Velmi barvité variace pak získalo v populární kultuře. To sahá od ohnivých kobek a propastí plných démonů až po parodické domy plné šílených úředníků. Z toho je vidět, že rozsah se neomezuje jen na vážná a děsivá zpracování, ale i komediální. Kromě filmů se ho chopily i počítačové hry a další média, mnohdy ho tedy lze kompletně zničit.

Ke všemu tedy došlo 23. listopadu v noci v roce 1998. Uprostřed noci Bill vstal, protože měl jednoduše žízeň. Poté ucítil, jak opouští vlastní tělo a míří přímo do pekla, kde se mu naskytl zcela děsivý pohled. „Bylo to čím dál teplejší, až jsem se ocitl na kamenné podlaze vězeňské cely v pekl. Byly tam kamenné zdi, interiér vypadal jako kobka. Všechno špinavé, páchnoucí a plné kouře.“ Prohlašuje, že ho během cesty napadli démoni a způsobená bolest byla opravdu skutečná.

Paní Beáta přežila klinickou smrt. Z „druhé strany“ se vrátila s odpovědí na otázku posmrtného života

Obrovské vedro a zápach

Podle něj byly motivovány nenávistí k Bohu. „Jeden z nich mě zvedl a hodil na zeď té cely. Cítil jsem, jak mi to láme všechny kosti v těle. Dneska vím, že duch nemá kosi, ale tehdy jsem to přesně takhle cítil.“ Wiese popsal i vůni, kterou by nikdo lhostejně nepřešel. Bylo to trochu jako hniloba, každopádně ten nejhorší možný zápach, který si vůbec lze představit. Démoni ho pak odnesli z kobky a dostal se na místo s obrovskými plameny. Tam kolem něj byli skuteční lidé.

Vypadali ale jako kostlivci a byli všichni obklopeni plameny. Slyšel jen jejich křik, všichni ovšem netrpěli stejným způsobem. Přítomní démoni jim udíleli několik stupňů trestu. V celém pekle bylo nesnesitelné vedro, nedalo se skoro dýchat. To doplňoval zápach připomínající kombinaci hniloby, splašků a také pálení síry. Nakonec se dokázal vrátit do vlastního těla a jak zjistil, trvalo to celé jen 23 minut.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]