Muž zažil na dlouhých 20 minut klinickou smrt. Po letech veřejnosti přiznává, co se během té doby dělo

Fotografie: Pixabay

Muž prožil klinickou smrt. Na celých 20 minut byl mrtev. Po 40 letech se nyní svěřil veřejnosti, co v daný moment prožil a jak se mu změnil zbytek života.

Scott Drummond byl prohlášen za mrtvého na celých 20 minut. Těch několik minut mu radikálně změnilo zbytek jeho života. O svůj zážitek se po čase podělil i s veřejností, donutila ho pandemická situace. Doufá, že jeho příběh pomůže všem, kteří přemýšlejí, co bude s nimi a jejich blízkými.

Smrti není třeba se bát

Stejně jako spousta dalších jedinců, kteří prožili citlivý zážitek klinické smrti, Scott potvrdil, že není třeba se smrti obávat. „Když mi bylo 28 let, procitnul jsem a uvědomil si, jaké jsou mé hodnoty, jak se cítím ve své rodině a jak bych měl komunikovat se svým nebeským otcem,“ uvedl Scott Drummond.

Fotografie: Pixabay

Klinická smrt je pro Scotta velice osobní součástí života, se kterou se svěřil pouze blízkým členům rodiny. Zatím o této zkušenosti hovořil jen zřídka. Nyní, ve svých 67 letech, se však rozhodl svěřit i veřejnosti. Donutila ho pandemická situace. Svým vyprávěním chce uklidnit všechny, kteří se obávají nejistoty, co bude s nimi a jejich blízkými.

Viděl svou operaci z ptačí perspektivy

Po nehodě na lyžích ve svých 28 letech musel Scott podstoupit běžnou operaci, ale věci nešly zcela podle plánu. Scott se najednou zvedl nad své tělo a pozoroval svou vlastní operaci z ptačí perspektivy. „Veškerá komunikace s ostatními lidmi na sále probíhala skrze vědomí. Nemluvili jsme, ale slyšel jsem všechno,“ vypráví Scott.

Fotografie: Pixabay

Když se vznášel nad operačním stolem, bylo mu podvědomě řečeno, že je čas odejít, aby se neohlížel a své tělo opustil. „Pak jsem najednou stál uprostřed pole. Bylo se mnou neustále nějaké stvoření, ale neviděl jsem ho. Na druhé straně jsem zahlédl neobvyklé stromy a krásnou louku s velice pestře zbarvenými divokými květinami a vysokou trávou. To místo bylo nádherné,“ dodává Scott.

Celý život před očima

Scott před sebou zahlédl obrovský bílý mrak a najednou si uvědomil, že se dívá na film svého života. Viděl vše od svého narození do 28 let. Sám Scott uvedl, že viděl i věci, na které by ve svém životě raději zapomněl. V tu dobu pracoval na poště a jediné, co ho zajímalo, bylo vydělávat dostatek peněz. Ale věděl, že své hodnoty bude muset přehodnotit, udělat něco lepšího.

Fotografie: Pixabay

Šel směrem k mraku a někdo k němu natáhl zářící ruku, kterou uchopil. Vrátil se do svého těla a našel na hrudi štítek, který hlásil, že na celých 20 minut zemřel. „Změnilo to můj život, změnilo to způsob, jakým teď na věci nahlížím, jak přemýšlím, jak se chovám k lidem. Teď už se nebojím zemřít, vím, že pak přijde klid,“ přiznal Scott.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]