Chybné vyúčtování za vodné a stočné nakonec stařenku stálo život. Může se to stát každému

Fotografie: Depositphotos

Když se stará paní dozvěděla, kolik by měla doplácet za vodu, udělalo se jí nevolno. Šok z vysoké sumy vedl k hospitalizaci a následné smrti.

Šokující faktura za spotřebu vody v období od srpna do října roku 2023 způsobila jisté italské důchodkyni smrt. I přestože se ukázalo, že jde pouze o fatální chybu na straně dodavatele, slabá žena na toto nedopatření bohužel doplatila. Ani přes brzké ošetření v nemocnici se již neuzdravila a nakonec zemřela.

Faktura za vodné a stočné

Světem hýbou zprávy a informace. Zatímco někdy se jedná o příjemné až skoro zázračné zvěsti, jako třeba ta o miminku, které přežilo tornádo, jindy jsou skoro až neskutečné. Takovou je i zpráva o jisté italské důchodkyni, která zemřela poté, co si přečetla fakturu za vodu. Stál na ní neuvěřitelný nedoplatek 15 339 eur, tedy v přepočtu asi 377 000 Kč. A co víc, dodavatel vody si již část vypočítaného „dluhu“ strhl ze seniorčina účtu, tak jak k tomu měl oprávnění. Na kontě tak ženě téměř nic nezbylo.

Stará paní, vzhledem ke svému pokročilému věku osmaosmdesáti let, byla následně hospitalizovaná. Nevolnost a slabost, kterou jí faktura za vodu způsobila, se ukázaly být projevy šoku, jak jej popisuje Guard7. Přestože rodina ženy velmi rychle přišla na to, že částka byla špatně spočítaná, důchodkyně se z otřesu již nevzpamatovala. Po 14 dnech v nemocnici přesně na Štědrý den zemřela.

Rodina právní kroky nepodnikne

Přestože se rodina staré ženy rozhodla nepodnikat žádné právní kroky, chce, aby došlo k prověření celé záležitosti. Nicméně již nyní je jasné, že za nesprávně vyčísleným nedoplatkem, který ve skutečnosti činil jen 55 eur, tedy asi 1 300 Kč, stála špatně načtená fotografie, jak uvedl portál NewsBulletin247. Vodárna, jejímž klientem důchodkyně byla, se již za svou chybu omluvila a strženou částku za původní vyúčtování vrátila zpět na účet zemřelé.

Češi nemohou uvěřit rekordně nízkým cenám na prodejnách řetězce, který u nás otevřel už 61 poboček

Pohřeb ženy se uskutečnil na konci měsíce prosince loňského roku v odpoledních hodinách ve farním kostele Agios Markos Evangelista v Camporosso. Na starou ženu vzpomínal starosta obce, ve které důchodkyně žila. Popsal ji jako křehkého člověka. Kromě politování nad tragédií se špatným odečtem se ale od celé věci distancoval.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]