Vědci vysvětlili, co znamená světlo na konci tunelu a jak ho lidé prožívají. Toto čeká každého z nás

Fotografie: Depositphotos

Zdá se, že vědci přišli na to, co způsobuje takzvané světlo na konci tunelu při umírání. Přicházejí tak s odpověďmi na věčnou otázku, co se s námi děje po smrti.

Mnoho lidí na sklonku života popisuje smrt jako světlo na konci tunelu. Někteří jedinci, především ti věřící v Boha, tento stav představují jako nebeské světlo, ale vědci objevili nové důkazy, jež vypovídají o opaku, a tvrdí, že tyto vize mohou být způsobeny elektrickými výboji v mozku. Zdá se, že záhada, co se stane po naší smrti, má svou odpověď.

Lidé, kteří zažili svou vlastní smrt

Spousta lidí, kteří prožili svou vlastní smrt, zkušenost popisují velice podobně. Tvrdí, že se vznášeli nad nemocničním lůžkem, viděli sami sebe na operačním stole a sledovali svou vlastní operaci z ptačí perspektivy. Nemluvili, neslyšeli, veškerá komunikace probíhala skrze vědomí. Některým bylo řečeno, že je čas jít, ať se neohlíží, to znamenalo směřovat ke světlu na konci tunelu, jak uvádí server SosialNytt.

Co je příčinou světla na konci tunelu

Světlo na konci tunelu má podobnost se záchvatem. Vědci z University of Michigan věří, že našli odpověď na tuto hádanku, své poznatky také publikovali v odborném studii. Když krev přestane proudit do mozku, orgán přestane fungovat a způsobí „klinickou smrt“, nebo si to alespoň myslí. Vědci analyzovali změny v mozkových aktivitách zvířat, která utrpěla mrtvici.

Důchodkyně byla několik minut mrtvá a pak se probudila: Z její výpovědi o posmrtném životě naskakuje husí kůže

Když některé z těchto testovaných subjektů zemřely, výzkumníci zjistili, že hladina určitých parametrů v mozku se během umírání značně zvýšila. To si vyžádalo další experimenty, při nichž byly provedeny mozkové skeny krys ve 3 stavech – bdělém a zdravém, v narkóze a při zástavě srdce. Gama vlny v mozku se drasticky zvýšily při zážitku blízké smrti, ve skutečnosti byly 2x tak vysoké, než když byly krysy v bdělém stavu. Jimo Borjigin, molekulární neuroložka, tento stav nazývá jako hypervědomí, jak píše web NewsRisingMedia.

starý muž v nemocnici
Fotografie: Freepik

Gama vlny jsou vysoké frekvence, které přenášejí více informací. Pokud by tedy došlo ke zvýšení zpracování informací na více než pětinásobek, znamenalo by to, že cokoli byste cítili, by pro vás bylo takzvaně hyperreálné, což společně s obrovským nárůstem mozkových vln, jež řídí vnitřní vizualizaci, představuje docela jasný obraz světla na konci tunelu. O vědci, jenž prozkoumal 5 000 případů klinické smrti, jsme již psali na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*