Věrný pejsek nechtěl malého chlapce pustit na vyšetření samotného. Lékaři nic takového dosud neviděli

Fotografie: Depositphotos

Když musel malý chlapec trpící vážným onemocněním zůstat v nemocnici, jeho pes předvedl chování, které všechny dojalo. Jedná se o důkaz jedinečného pouta, jež může mezi dítětem a psem vzniknout.

James se narodil s poruchou autistického centra. Tato nemoc velmi ovlivňuje jeho schopnost komunikovat, v devíti letech chlapec nemluví a není schopný si slovně říct, co potřebuje. Nejen z tohoto důvodu se rodiče chlapce rozhodli, že mu pořídí psa. Během chvíle zjistili, že to bylo nejlepší rozhodnutí, které mohli udělat.

Speciálně vycvičené štěně, které pomáhá s každodenními potřebami

Mahe, kterého rodiče chlapci pořídili, byl speciálně vycvičený proto, aby lidem s autismem pomáhal. Díky němu je malý chlapec schopen alespoň nějaké komunikace a prostřednictvím svého nejlepšího přítele dokáže dát okolí najevo, jak se právě cítí. Podle webu TheDodo je pes svému majiteli naprosto oddaný, což dokázal v létě, kdy chlapec musel do nemocnice.

James nemá pouze problémy s komunikací, velmi nepříjemné jsou mu také dotyky od cizích lidí. Tuto manipulaci mnohem lépe snáší ve chvíli, kdy má svého čtyřnohého přítele u sebe. Bylo zapotřebí, aby chlapec podstoupil magnetickou rezonanci, v tuto chvíli Mahe projevil, jak velmi oddané a pevné pouto mezi nimi je. Podle webu Megasvet odmítal chlapce opustit.

Nejen psychická podpora, i velký obránce v dobách zlých

Vzhledem k tomu, jak problematické vyšetření s malým chlapcem bylo, nemocnice udělala výjimku. Na vyšetření, díky kterému měla být odhalena příčina nepříjemných záchvatů, jimiž chlapec trpí, mohl jít jeho věrný kamarád s ním. Ten po celou dobu ležel na lůžku vedle něho, i ve chvíli, kdy kolem něho byl velký ruch a plno nepříjemných zvuků. Ani to Maheho nedonutilo, aby svého kamaráda opustil.

Nejlepší kamarádi pejsek a miminko se pustí do hrátek, které rodiče ještě nikdy neviděli

Tento pes je pro chlapce nezbytným pomocníkem. V prostředí, kde se chlapec cítí nejistě, mu velmi pomáhá, aby se uklidnil, a jeho přítomnost pro něho znamená bezpečí. Často si můžeme všimnout, že dítě, které nezvládá udržet oční kontakt s člověkem, to právě se psem dokáže. Nejedná se ale o jediný příběh, který dokazuje blízké pouto mezi člověkem a psem, o podobném jsme čtenáře deníku SvětKreativity již informovali.  

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]