Zbavte se otravných much v domácnosti efektivně a bez chemie

Mouchy jsou občas nevítanými návštěvníky v našich obydlích. Do místností snadno vniknout dveřmi, nebo oknem. Láká je především ovoce a zelenina, nejsou však lhostejné ani k ostatním druhům potravin. Jsou schopné lézt na lidském jídle a roznášet bakterie, které jsou pro náš organismus velice nebezpečné. Někteří odborníci se dokonce domnívají, že mohou přenášet salmonelu, či virus E. Coli.

Veškeré produkty, které by mohl tento obtížný hmyz poškodit a znehodnotit je tedy nutné uchovávat v uzavíratelných obalech, nebo lednici. Ideální je se much zbavit jednou provždy. V tom zcela jistě pomohou některé chemické insekticidy. Ty ale mohou poškodit i naše zdraví pro vysoké množství agresivních látek. Nasnadě je tedy popřemýšlet o přírodních možnostech likvidace much. Jak na to?

Jak vyrobit pasti na mouchy z přírodních produktů?

K zhotovení těchto pastí využijete v podstatě běžné produkty, které máte v domácnosti:

  • Kukuřičný škrob a med: tuto past jednoduše vyrobíte tak, že obě suroviny dobře promícháte a výslednou hmotu umístíte do kuchyně nejlépe k ovoci. Mouchy sladkost medu naláká, na směs se ale přilepí a zahynou v ní.
  • Sušené okrasné květiny: skvělým pomocníkem v odpuzení much jsou sáčky se sušenými okrasnými květinami, které obvykle pěstujete na parapetu v bytě, nebo venku na terase. Jedná se hlavně o pelargónie. Balíčky se sušenými květy rozmístěte po bytě. Výborně odpudí mouchy i kvetoucí čerstvé muškáty. Proto pokud jim fandíte, pořiďte si je. Interiér, nebo exteriér krásně rozzáří a od hmyzu budete mít pokoj.
  • Aromatické byliny: pěstujete snad na balkoně, terase, nebo zahradě mátu, bazalku, nebo šalvěj? I tyto bylinky pomohou v boji s otravným hmyzem.

Další tipy na odpuzovače much

Pakliže přírodní metody nepomáhají, můžete investovat do přípravků, které nabízí trh. Patří mezi ně především různé lapače hmyzu, nebo elektrické odpuzovače, které do ovzduší uvolňují látky, které jsou pro mouchy nelibé.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]