Díky tomuto triku se snadno zbavíte octomilek i bez drahých přípravků. Tato past si s nimi poradí

Fotografie: Depositphotos

Tato miniaturní stvoření láká především zralé ovoce a nakyslá vůně. Pokud s nimi právě doma bojujete, podívejte se na jednoduché triky, jak se octomilek rychle zbavit.

Octomilky nebo také vinné mušky nás mohou trápit v domácnosti poměrně často. Stačí k tomu jen nechat mimo lednici zralejší kousek ovoce, neodnést láhev se zbytkem vína nebo mít málo těsnící víko odpadkového koše. Takovým lákadlům octomilky neodolají a dokáží se velmi rychle rozmnožit. Naštěstí nepřenáší žádné nemoci, jsou tak spíše nepříjemným problémem. Podívejte se na jednoduché triky, kterými se jich rychle zbavíte.

Vyzkoušejte trik s troubou

S octomilkami můžete velmi rychle zatočit. Jak uvádí web Newly, stačí jim připravit jednoduchou past v troubě. Rozkrojte citron na půl a vložte ho na mřížku trouby, kterou nechejte přes noc otevřenou. Octomilky naláká kyselý pach citronu a slétnou se na něj. Ráno stačí troubu zavřít a na pár minut ji zapnout. Teplo octomilky spolehlivě zlikviduje. Po vychladnutí troubu vytřete a je hotovo.

Na octomilky si také můžete připravit past z láhve. Jak radí web WikiHow, vyberte vysokou láhev, třeba od vína nebo limonády. Fungovat bude i úzká skleněná váza. Nejprve do láhve umístěte návnadu. Může to být džus, pivo, víno, kousek zralého ovoce, ocet a podobně. Nyní si vyrobte z kusu papíru provizorní trychtýř. Papír smotejte tak, aby na jednom konci vznikl jen menší otvor, a zajistěte vše lepicí páskou.

Díky tomuto postupu se toaleta vyčistí doslova sama do 2 minut. Tento trik uklízeček zná jen pár lidí

Likvidace octomilek může trvat až dva týdny

Papírový trychtýř pak vložte úzkým konce do láhve s návnadou. Octomilky se trychtýřem dostanou dovnitř, zpátky už jim to však nepůjde, protože na to nejsou dostatečně chytré. Nechte past alespoň přes noc tam, kde se nejvíce vyskytují. Poté do nádoby nalijte teplou vodu s jarem. Jar způsobí, že se octomilky potopí. Po dvou minutách můžete láhev vypláchnout ve dřezu.

citron
Fotografie: Freepik

Octomilky mají 8denní životní cyklus. Chcete-li se jich spolehlivě zbavit, je potřeba jim věnovat pozornost po dobu jednoho až dvou týdnů. Nastražte past a veškeré ovoce a jiná lákadla přesuňte na tuto dobu do lednice. Pokud neuskladňujete ovoce v lednici, pravidelně je kontrolujte a zralejší kousky rychle spotřebujte. Na SvětěKrativity se můžete také podívat, jak vyrobit past na octomilky z papírové utěrky.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*