Octomilky spolehlivě zachytí pasti nejen z papírové utěrky

Octomilky jsou nepříjemným hmyzem v každé domácnosti. Ukážeme vám, jak často marný boj vyhrát. A to velmi jednoduše. Zapomeňte na to, že je budete mlátit novinami a časopisy, nebo že budete kupovat drahé spreje plné chemie. To, co na ně platí nejvíce, máte obvykle u sebe doma.

Nahnilé ovoce a trychtýř

První metoda je spojena s použitím nahnilého ovoce, které poslouží jako návnada. To dejte na dno sklenice, vezměte papírovou utěrku a z té vytvořte trychtýř. Velikost otvoru by měla odpovídat velikosti octomilek. Trychtýř nasaďte na sklenici a dejte na místo, kde se tento hmyz zdržuje. Skrz otvor se dostanou k návnadě v podobě ovoce, ale trefit tuto díru při cestě zpět již nedokážou. Jednoduché.

Červené víno a folie

Druhá metoda je založena na použití červeného vína. I to octomilky milují. Nalijte ho trochu do sklenice a její horní část překryjte napnutou potravinovou folií. Následně vezměte párátko a udělejte do ní několik děr. Těmi se hmyz dostane k vínu, ale už se stejně jako v předchozím případě nedostane zpět. Jakmile je octomilek ve sklenici dost, přeneste ji ven a zde, daleko od domu ji otevřete.

Jablečný ocet

I ten je pro octomilky skvělé lákadlo, kterému nedokážou odolat. Myslete na to, že to musí být skutečně ten jablečný, nikoliv kvasný lihový. Jeho vůni nemá rád nikdo. Ano tento hmyz. Nalijte do sklenice a opět aplikujte potravinovou folii.

Nahnilé jídlo

Nemusí se nutně jednat jenom o ovoce. Octomilky velmi přitahuje jakékoliv jiné nahnilé jídlo. Tedy klidně i zelenina. Též se může jednat o varianty, které už takzvaně přezrávají. I tady se může uplatnit metoda jak s potravinovou folií, tak samozřejmě klidně i metoda využívající osvědčeného papírového trychtýře. Nebo můžete nechat ovoce a zeleninu na otevřeném talíři a ve vhodnou chvíli přistoupit s vysavačem. I toto funguje.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]