Staré ručníky a utěrky nepatří do koše. Jednoduchá metoda je zbaví nečistot a budou vypadat opět jako nové

Fotografie: Getty Images

Jak mít zářivě čisté utěrky a ručníky? V dřívějších dobách bylo jedinou možností vyváření, naše babičky proto pravidelně každý týden vyvařovaly kuchyňské textilie, které byly ušpiněné a zamaštěné při vaření. Ale komu by se v dnešní době chtělo vyvářet a ztrácet drahocenný čas.

Řešením je samozřejmě využít program s vyvařováním v pračce, ale víte, jaká je jeho energetická a finanční náročnost? Vyzkoušejte raději postup na vybělení prádla, který ušetří čas i peníze, protože není třeba prát na dlouhý prací program, ale prádlo ponecháte v roztoku během noci a ráno bude vypráno!

Metoda se slunečnicovým olejem?

Jak docílit zářivě čistých utěrek a ručníků, které budou chloubou všech hospodyněk a lze je pak používat bez ostychu i při servírování před hosty? Pomocí jednoduchého postupu, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí rostlinný olej.

Fotografie: Freepik

Nebojte se, slunečnicový olej není chybou v seznamu, ale přesně onou tajnou ingrediencí, která ve spojení s ostatními zajistí dokonalé vyčištění kuchyňských utěrek. Co tedy bude ještě kromě slunečnicového oleje potřeba?

Ingredience na bělení

Pro bělení utěrek a ručníků si připravte velké umyvadlo nebo kbelík, kromě toho budete potřebovat:

  • 5 l vody,
  • 2 lžíce rostlinného oleje, ideální slunečnicového,
  • 3 lžíce bělidla,
  • 4 lžíce pracího prášku.
Fotografie: Freepik

Postup bělení

Uvařte vodu v konvici nebo hrnci, nalijte do připravené velké nádoby. Do vody přilijte rostlinný olej, dodejte prací prášek a bělidlo, dobře promíchejte a přidejte kuchyňské utěrky nebo textilie, které je potřeba vybělit.

Fotografie: Freepik

Prádlo dobře namočte, promíchejte a nechte stát, dokud voda nevychladne. Ideálně ponechte v roztoku po celou noc a ráno prádlo vyjměte a vymáchejte v čisté vlažné vodě a vyždímejte. Můžete také pro dokonalé vymáchání a vyždímání použít krátký program v pračce. Poté utěrky pověste, aby uschly.

Dokonalá kombinace pro čisté prádlo

Jak může rostlinný olej spolu s bělidlem zajistit, že bude prádlo čisté a doslova zářit? Vyzkoušejte a uvidíte, že tato metoda funguje naprosto spolehlivě a vaše kuchyňské utěrky budou vaší pýchou.

Už se nebudete muset bát a kupovat nové speciálně určené pro hosty, kterým budete servírovat bábovku a zapraná utěrka by kazila celkový dojem. Nyní budou i zastaralé utěrky vypadat skvěle, touto metodou odstraníte dokonale i dlouholeté skvrny, které hyzdily vzhled textilií.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]