Pozvěte do své domácnosti pozitivní energii a konečně si pořádně odpočiňte

Fotografie: Freepik

V prvé řadě je nutné se zbavit všeho, co již neslouží, je nefunkční, mrtvé. Může to být poškozený nábytek, nefunkční kuchyňské spotřebiče, které si z nějakého důvodu stále držíte, suché a mrtvé části rostlin, ale i krabice s nenošenou obuví a staré zbytečné oblečení. Pokud jej nehodláte tedy v brzké době nějak kreativně a prakticky využít.

V negativní atmosféře si jen těžko odpočinete a načerpáte novou energii. Domov je tedy nejen místem, kde vám neprší na hlavu, najíte se, osprchujete a ukryjete před zbytkem světa.

Domov by měl zároveň pro vás sloužit i jako tankovací stanice, kde se cítíte bezvadně a dokážete si odpočinout, načerpat novou energii. Poradíme, jak pozvat do své domácnosti pozitivní energii, kde se budete vy i vaši hosté cítit příjemně, pohodlně, spokojeně.

Pořádek a čistota

Především je nutné udělat kompletní pořádek, který je důležité udržovat. V domácnosti, kde na vás vykoukne kupa špinavého prádla, prach na policích, špinavá okna, mastnota, smetí na zemi, skříně přeplněné oblečením, rozházená špinavá obuv, poházené kusy oděvů, zamatlané umývadlo, poházené nádobí se nikdo cítit příjemně nebude. Je tedy více než nutné zbavit se starých, nefunkčních a nepoužívaných věcí a udělat kompletní úklid. Pamatujte, že méně je mnohdy více.

Fotografie: iStock

Květiny a přírodní dekorace

Jestli se člověk někde dokáže naprosto uvolnit a načerpat energii, pak je to v přírodě. Pořiďte si tedy do své domácnosti pokojové rostliny a přírodní dekorace. Jako jsou různé větvičky, šišky, kamínky, mušličky, bylinky a další. Obklopit se můžete i přírodními barvami a vzory.

Oheň a teplo

Dalším perfektně fungujícím prvkem na lidskou psychiku je oheň. Určitě nezkoušejte rozdělat oheň uprostřed obýváku. Pořídit si můžete elektrický krb, biokrb, imitaci hořícího ohně v krbu pomocí starší obrazovky, skvělé jsou i svíčky, lucerničky, led řetězy. Zkrátka tlumené světlo a vše, co připomíná tančící plamínky. Například stolní biokrby nejsou tak drahé a díky nim můžete mít živý oheň i v bytě paneláku.

Vůně

Vůně mají úžasnou moc. Dokáží zbavit bolesti hlavy, napětí a úzkostí. Oblíbená je vůně levandule, ale i další. Provoňte svou domácnost, ale pozor – všeho moc škodí.

Vůně by neměla být příliš intenzivní, aby to nebylo už na obtíž. Pomohou vám bylinky a koření, díky nimž provoníte domácnost přírodním způsobem, což je nejlepší řešení. Vhodné jsou i éterické oleje.