K dokonale čisté pračce pomohou obyčejné věci z vaší domácnosti

Fotografie: Freepik

V každé domácnosti se nachází alespoň jedna pračka. Někteří ji používají jednou týdně, někteří jednou za čtrnáct dní, jiní skoro každý druhý den. Mnoho lidí ale dělá jednu chybu, v pračce pouze pere, a zapomíná se o ni starat, například ji čas od času vyčistit. Výsledkem pak je, že se v různých částech pračky hromadí usazeniny z pracích prášků, nečistoty a díky neustále přítomné vlhkosti se zde daří nejrůznějším bakteriím a plísním.

I když na první pohled nic nevidíme, často můžeme problém poznat díky zápachu, kterým je i čistě vyprané oblečení nasáklé.

Co budeme potřebovat?

Některé moderní pračky mají integrovaný samostatný čisticí program. Pokud naše pračka takový program nemá, musíte se o její vyčistění postarat vy sami, v závislosti na tom, jak často perete. Obecně se doporučuje čistit pračku alespoň jednou za čtvrt roku, v případě častého používání pračky klidně každý měsíc.

K čištění pračky se dají samozřejmě koupit nejrůzněji speciální čisticí prostředky, ale bohatě stačí, když k čistění použijete osvědčenou dvojici v podobě jedlé sody a octa. Kromě těchto ingrediencí budete potřebovat také láhev s rozprašovačem a hadřík z mikrovlákna.

Fotografie: Freepik

Jak snadno, rychle a účinně pračku vyčistit?

Nejprve si s pomocí jedlé sody a vody vytvořte hustou pastu, kterou následně pomocí houbičky naneste do vyjmutého zásobníku pračky i na těsnění kolem bubnu. Nechte působit po dobu asi třiceti minut a následně odstraňte za pomoci hadříku z mikrovlákna.

Následně nalijte do zásobníku dvě sklenice octa a pusťte pračku na program s nejvyšší možnou teplotou. Po skončení tohoto programu spustit pračku ještě jednou stejným způsobem, jen místo octa tentokrát použijte půl sklenice jedlé sody.

Na závěr pračku i zevnitř bubnu otřete hadříkem z mikrovlákna a zvenku ji očistěte pomocí roztoku octa a vody, který jste si připravili do lahvičky s rozprašovačem, veškeré zaschlé kapky a další nečistoty na povrchu pračky tak snadno odstraníte.

Fotografie: Pixabay

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]