Citron není jen oblíbenou potravinou. Pomůže také při úklidu nebo péči pleť

Citron není jenom pomocníkem pro posílení imunity. Jedná se také o pomocníka na úklid vašeho domova. Pokud nechcete používat drahou, ne úplně spolehlivou a dále i nebezpečnou chemii, použijte právě citron. Budete překvapeni, jak zajímavě se dá toto běžné ovoce využít.

Univerzální čistič

Citron se dá použít na přípravu univerzálního čisticího prostředku. Pokud ho chcete vyzkoušet, je to poměrně jednoduché. Potřebovat budete 150 ml šťávy z citronu, kterou smícháte se stejným množstvím vody. Přelijete do lahve s rozprašovačem a je hotovo. S tímto čističem snadno uklidíte doslova celý byt, nebo klidně i váš dům.

Vyčistěte prkénko

Používáte klasické dřevěné prkénko a dělá vám problémy ho dočistit? I toto bude minulostí. A opět vám pomůže citron. Potřebovat budete jeho polovinu, kterou vložíte do soli. Ta se na plochu citronu přilepí a takto začnete prkénko čistit. Buďte důkladní a po čištění nechte prkénko asi 10 minut být. Potom ho opláchněte. Bude jako nové a bez bakterií.

Vybělte prádlo

Ano, i na to se dá použít citron. A je to také velmi snadné. Stačí smíchat vodu s trochou citronové šťávy a jedlé sody. Do tohoto roztoku následně namočte své bílé oblečení. Po půl hodině ho vyndejte a dejte klasicky vyprat. Bude opět jako nové a bude doslova zářit.

Vylepšete svou krásu

Citron se dá využít také na manikúru. A to tak, že citronovou šťávu přidáte do teplé vody, ve které si budete své nehty chvíli namáčet. Nejenom, že dojde k jejich změkčení a úprava bude o to snadnější. Citron vám pomůže také v tom, že vaše nehty vyživí.

Pokud u krásy ještě zůstaneme, tak se můžeme zaměřit na pihy, nebo stařecké skvrny. Jak se jich zbavit? Je to jednoduché. Opět vám bude stačit šťáva z citronu, kterou stačí vetřít do vaší kůže. Opakujte pravidelně a výsledky se dostaví.

Zlepšete fungování svého těla

Nastartujte metabolismus, posilte imunitu a zlepšete trávení. A to vše tím způsobem, že každé ráno na lačno, hned po probuzení, vypijete sklenici vlažné vody se šťávou z poloviny citronu. Za pár dní budete zírat na změny ve vašem těle.

Odstraňte pachy

Citron umí také velmi dobře odstraňovat pachy. Pokud jste na oslavě a jíte rukama několik druhů jídla, je vhodné si ruce pravidelně omývat v troše vody s citronem.

Tuto vlastnost však můžete využít také při úklidu vaší domácnosti. Třeba ve chvíli, kdy budete potřebovat umýt ledničku, která zapáchá. Stačí šťáva z citronu, hadřík a lednice bude nová a bez zápachu.

Třetí cesta související s pachy se týká vaší obuvi. Dejte do bot pár slupek z citronu, nebo do nich nastříkejte trochu citronové šťávy. Takto nechte přes noc a ráno budou boty příjemně vonět.

Na vaši zahradu

Ano, i tam se hodí. Citron totiž může být i celkem dobrým hnojivem. A to jak přímo na vašich záhonech, tak i ve chvíli, kdy se chystáte pěstovat sazenice.

Fotografie: Pixabay