Vyrobte si originální koš na špinavé prádlo, stačí k tomu jen tři věci

Pokud vám dosloužil již koš na prádlo a přemýšlíte o koupi nového, ještě chvíli s rozhodnutím vyčkejte. Můžete totiž výrazně ušetřit, když se pokusíte vyrobit si svůj vlastní. Jeho zhotovení není nikterak složité. Postačí jen pár nezbytností, trocha času a trpělivosti.

Co budete potřebovat?

Než se pustíte do práce, připravte si následující věci:

  • papírový karton o rozměru cca 73 x 122 centimetrů (může být i ze staré krabice)
  • ostré nůžky
  • horkovzdušná pistole s lepidlem
  • silný provaz, nebo lano

Také si obstarejte: jakoukoliv tkaninu, nebo textilii (může výt staré tričko), jehly a pevnější nitě.

Jak postupovat při výrobě koše na prádlo?

Nejdříve je nutné karton vytvarovat podle toho, jaký chcete tvar koše na prádlo. Ideální je například válec. Pak si nůžkami vystřihněte dno, které by mělo mít asi 39,5 centimetrů průměr. Pomocí lepidla z horkovzdušné pistole karton slepte do tvaru válce a připevněte i dno. Následuje omotávání povrchu válce lanem, nebo silným provazem.

Opět s dopomocí lepidla připevněte lano k obvodu budoucího koše na prádlo. Pokrýt byste měli celou plochu. Abyste měli za co koš chytit, je potřeba vyrobit i ucha.

Ta zhotovíte tak, že ze silných provázků upletete copy, které přilepíte na vrch nádoby. Z jedné i druhé strany, aby byly úchyty naproti sobě. Ideální je, když ucha ještě přišijete nití, aby dobře držela.

Možné je k spodní části koše přichytit i kolečka, pakliže byste se s prádlem nechtěli nosit. Vnitřní část a dno koše na prádlo pak vypodložte jakoukoliv textilií, kterou opět přišijte silnější nití. A máte hotovo. Nakonec už jen postačí vyčkat, než lepidlo řádně zaschne a můžete svůj výtvor vyzkoušet v praxi. Pro kreativnější bytosti však činnost nekončí. Koš můžete taktéž zvenku obarvit sprejovými barvami na textil. Fantazii se meze nekladou. Záleží jen na tom, jak moc jste vynalézaví.

Fotografie: Simplydaisy

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]