Za nízkou částku koupil dům, který chtěl opravit a zase prodat. Nález na zahradě mu změnil život

Fotografie: Depositphotos

Na realitním portále narazil na dům, který byl delší dobu opuštěn. Původní majitel zemřel před rokem, od té doby nejen stavba, ale hlavně zahrada chátrala.

Nemovitost vypadala jako ideální investice, prodejní cena byla díky zanedbané zahradě velmi nízká, a tak se John rozhodl, že dům i zahradu zakoupí. Původně měl v plánu obojí zrekonstruovat a prodat nějakému dalšímu zájemci, na zahradě ale objevil něco, co rozhodně nečekal. Díky tomu zůstal nejen ohromen, ale také se do nového domu zamiloval.

Ihned se pustil do renovace

Poté, co dům se zahradou zakoupil, rozhodl se, že se neprodleně pustí do rekonstrukcí, aby jej mohl co nejrychleji a nejvýhodněji prodat. Jeden odpolední déšť ale zcela změnil jeho původní záměr. Podle webu Mirror totiž během deště zjistil, že se na zahradě děje něco neobvyklého, a tak jakmile měl příležitost, ihned se rozhodl to prozkoumat.

Pozemek se totiž nechoval tak, jak by se od zanedbané a zarostlé zahrady očekávalo. Spíše to vypadalo, jako že se zahrada pod návalem dešťů začíná pohybovat a propadat. Když se John pustil do detailnějšího zkoumání pozemku, tak podle webu TheSun najednou zjistil, že součástí zahrady je obrovský a rozlehlý bazén. To neuvěřitelným způsobem zvýšilo tržní hodnotu nemovitosti.

Investice, která se vyplatila mnohem víc, než čekal

Postupnou rekonstrukcí a přítomností obrovského bazénu John dokázal hodnotu nemovitosti zdesetinásobit. K překvapení všech se ale muž nerozhodl na stavbě vydělat, natolik se do nemovitosti zamiloval, že se do ní nakonec přestěhoval. Bazén, který původně ani netušil, že je součástí zahrady, nyní využívá každý den.

schody v domě

Pronajala si dům a objevila za skříní tajnou místnost. Z toho, co tam našla, jí naskočila husí kůže

John se později k celé situaci vyjádřil tak, že má pocit, jako by si zakoupil výherní los v loterii. A taková příležitost se nemusí v životě již opakovat. Jedná se o další důkaz toho, že koupě staré nemovitosti nám může připravit i příjemné překvapení, nejen starosti. O podobném příběhu, kdy manželé při rekonstrukci našli zapomenutý kufr, jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]