Netradiční způsob pěstování růží překvapí i zkušené pěstitele

Fotografie: Freepik

Počasí venku je čím dál lepší a není nic lepšího, než trávit dlouhé dny a večery v zahradě. Existuje mnoho triků, jak ji udělat ještě krásnější. Jedním z nich je také dát stonek růží do bramboru.

Jde-li o zahradu, existuje spousta chytrých tipů, jak levně a snadno získat z materiálů, které máte doma, naprosté maximum. Zapíchnout do obyčejné brambory stonek růží se může zdát nesmyslné, ale jedná se o neuvěřitelnou metodu, kterou rozhodně musíte vyzkoušet a využívat na své zahradě. Obrovskou výhodou je fakt, že je to velice jednoduchý a extrémně levný způsob, jak dosáhnout nádherné a zdravé zahrady.

Fotografie: Freepik

Čeho můžete dosáhnout díky jedinému bramboru?

Pomocí obyčejného bramboru můžete rozmnožit své růže a pěstovat díky tomu velké keře, protože brambory pomáhají kořenům zadržovat vlhkost a také pomáhají rozvíjet kořenový systém. Tato metoda je skvělá pro pěstování nádherných růží a je téměř zdarma. Konečný výsledek bude neuvěřitelně krásný a uvidíte ho již během několika týdnů.

Fotografie: Freepik

Co k tomu budete potřebovat?

Před samotným začátkem si připravte následující předměty: zahradní nůžky, čerstvě řezané stonky růží, brambory, šroubovák, hřebíky nebo jiné ostré předměty, půdu pro rostlinu a písek.

V první řadě začněte s vykopáním velké díry v zahradě, kam chcete zasadit růže. Naplňte dno jámy kvalitní půdou. Najděte 15 až 20 centimetrů dlouhé, zelené a dobře tvarované stonky růží. Pomocí zahradních nůžek je zastřihněte pod úhlem 45 stupňů a připravte jich co nejvíce na výsadbu.

Fotografie: Freepik

Odstraňte listy a okvětní lístky, aby byly stonky zcela holé. Nyní vezměte brambor a ostrým předmětem v jeho středu udělejte otvor. Měl by být o něco širší než stonek a asi 5 palců hluboký. Poté vložte stonek růže opatrně do brambory.

Můžete jich vysadit hned několik vedle sebe. Je pravděpodobné, že pak vyroste více kousků! Dejte brambory do jámy, zasypejte zemí a zcela je zakryjte. Ujistěte se, že je půda dobře zalitá. Zalévejte každý den, ale nepřelijte je. Brzy budete mít nádherný růžový keř, který vám bude dělat jen radost.

Zdroj: GardeningKnowHow

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]