Manželé při rekonstrukci našli starý kufr. Odhalili tak 70 let staré tajemství svého domu

Fotografie: FA2010 / Public domain

Nevěřili vlastním očím, když v suterénu pod stropem našli ukrytý starý kufřík na svačinu. Za nějakou dobu pak našli ještě jeden. Mohou teď zaplatit celou rekonstrukci.

Tak takový objev by si asi přál každý. Deník TheSun informoval o manželích, kteří si koupili dům ze 40. let minulého století a už pár let v něm žili. Pak se rozhodli zrekonstruovat suterén domu. Rozhodně však nečekali, jaký poklad najdou. Dva staré boxy ukrývaly tajemství, které jim nakonec zaplatilo celou rekonstrukci. Původní vlastník se nikdy nenašel.

Zaprášený kufřík byl zasunutý na stropních trámech

Muž se pustil do rekonstrukce suterénu. Pod stropem objevil zasunutý starý box na svačinu. „Snesl jsem krabici a zavolal na svou ženu. Cítili jsme, že uvnitř je něco těžkého. Mohlo by to být zlato nebo mince?“ citoval muže, který chtěl zůstat v anonymitě, web Newly. Když kufřík otevřeli, ležely v něm tři balíčky ve voskovaném papíře.

Kufřík byl také vyložený starými novinami Cleveland Plain Dealer z 25. března 1951. Jednalo se tedy o velmi starý nález. Když rozbalili balíčky, zjistili, že jsou to ve skutečnosti bankovky. Celkem napočítali 23 000 dolarů, tedy něco přes půl milionu korun. Všechny bankovky byly z let 1928–1934 a některé už nebyly ani v oběhu. Jejich hodnota tak mohla být ještě vyšší.

Manželé při renovaci domu objevili starý kufr. Po otevření je vystrašila smutná panenka

Za týden našli ještě jeden

Manželé pochopitelně šíleli radostí, ale to ještě nebylo vše. Asi za týden našli ve stropě ještě jeden úplně stejný kufřík. A v něm ještě více peněz než v tom prvním. Všechny peníze pak nechali odhadnout a zjistili, že jsou opravdu bohatí. Celkově jim kufříky od neznámého střadatele vynesly v přepočtu přes milion korun. Poradili se i s právníkem, aby měli jistotu, že si peníze mohou ponechat.

Peníze nakonec využili na splacení hypotéky, kterou si museli vzít na plánovanou rekonstrukci. Na to, kdo peníze v suterénu ukryl, se nejspíš už nikdy nepřijde. Dá se předpokládat, že právoplatný majitel už není mezi živými. Na SvětěKreativity jsme psali o dalším zajímavém nálezu. Tentokrát jiní manželé našli pod podlahou cenný historický artefakt.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]