Šeptali si, že je příliš mladá. Tato krasobruslařka (10) však ihned omráčila porotu i zbytek stadionu

Fotografie: Depositphotos

Pro předvedení dokonalého krasobruslařského tance je potřeba nespočet hodin tréninku a talentu. Jde hlavně o perfektní rovnováhu i flexibilitu celého těla.

Nemluvě o tom, že se vše provádí na studeném, kluzkém a současně velmi tvrdém místě. Na bruslích se však nedaří jen ostříleným profesionálům. Jak se ukazuje, led má v krvi i spousta velmi mladých lidí. To dokazuje, že bruslení je přístupné pro sportovce naprosto všech věkových kategorií. Jedním z takových talentů je i 10letá Veronika Zhilina z Moskvy, která je doslova krasobruslařským zázrakem. Jak na sebe upozornila a strhla pozornost médií?

Se svíčkou v ruce

Jde hlavně o video pocházející z roku 2019. V něm tato dívenka předvedla naprosto špičkový a emotivní výkon k verzi písně Hallelujah od Alexandry Burke. Svůj závod startuje uprostřed ledové plochy, přičemž drží v rukách svíčku. Jakmile začne hudba, zvedne světlo oběma rukama k nebi. Poté se otočí a zamává publiku. Někteří pozdrav opětují, mnozí drží své vlastní svíčky. Tento výkon je však jen malým úvodem k tomu, čeho je tato dívka schopná.

Jakmile totiž vyrazí na led, její úžasné pohyby oslní naprosto každého. Veronika se narodila 15. května 2008 v ruském Archangelsku. Mezi její záliby patří obecně sporty, její mladší sestra Alena je také krasobruslařka. Sama začala bruslit v roce 2011, kdy ji trénovala její matka Ludmila Alferova. V roce 2018 se pak Zhilina přestěhovala do Moskvy. S matkou a mladší sestrou tak trénuje pod Eteri Tutberidzem, Sergejem Dudakovem a Sergejem Rozanovem.

Mladý zázrak na ledě

Ve věku 10 let vyhrála v kategorii juniorek ruský šampionát pro mladší ročníky. O rok později titul obhájila. Po roce výcviku pod Tutberidzem se obě sestry přesunuly k Plušenkovi na Angels Academy. Jsou tak po boku dřívějších kolegů Alexandry Trusové a Aleny Kostornai. Juniorký mezinárodní debut si Zhilina odbyla v roce 2021 na JGP Slovakie. S čistou jízdou se zde umístila jako druhá. Vyhrála jak ve volné jízdě, tak celkovou soutěž.

dívka zpěv talent

Nejnervóznější dívka v historii Talentu dostala porotu do kolen. Podobné vystoupení už asi nikdy neuvidíme

S tímto výkonem se kvalifikovala na finále Junior Grand Prix, která se měla konat v Japonsku. Závody však byly zrušeny kvůli pandemii koronaviru. Byla tak přidělena k soutěžícím na JGP Poland v roce 2021. Podle svého kouče se však nakonec neúčastnila kvůli zranění kotníku. Nahradila ji proto Elizaveta Kulikova. Na finále Ruska v roce 2022 skončila čtvrtá.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]