Malování na kameny pro zpříjemnění dlouhých večerů

Také se vám zdají večer až šíleně dlouhé? Může za to přicházející zima. Velmi brzo se stmívá a tma nás zahání do našich domovů. Jenže čím se zabavit? Sledovat seriály v televizi? To rozhodně není pro každého. Ven se jít nedá- je tam tma, zima a sychravo. Leda tak si přivodit nějakou chřipku či jiný bacil, který na vás číhá z kdejakého rohu. Na pečení vánočního cukroví je ještě trocha času. A co teď? Večery jsou dlouhé a nudné, člověk se velice rychle otráví a ztratí veškerou náladu. Mnohem horší je to s dětmi. Ty jen tak nějaká zábava dlouho nebaví, u ničeho nevydrží a na vás tak zůstává jeden důležitý úkol: Najít jim zábavu. Mnohdy nadlidský úkol, viďte?  Hledáte-li zábavu jak pro vás, tak i vaše děti, nechte se inspirovat dnešním článkem.

Vyzkoušejte malování na kameny

Malování na kameny není žádné větší umění. V podstatě je to jako klasické malování na papír s jediným rozdílem – nebudete malovat na papír, nýbrž na kámen. Rozhodně není čeho se bát. Nehledejte za tím žádnou vědu, skryté háčky, záludná ale. Opravdu na tom nic není. Stačí nápad, myšlenka či předloha.

Co budete potřebovat:

  • kámen (nejideálnější jsou oblázky, ale těžko se hledají, takže postačí jakýkoli kámen)
  • štětec
  • temperové nebo akrylové barvy
  • lak na vlasy

K tomu ještě přidejte dobrou náladu, šikovný nápad a chuť.

Co všechno se dá na kámen namalovat?

Hledáte-li odpověď na tuto otázku, věřte, že vyjmenování všech možností by bylo delší než 14 dní před výplatou. Shrňme si to proto jedním slůvkem, velice stručným avšak s výstižným významem: VŠECHNO. Můžete namalovat cokoli vás napadne. Od zvířat, přes abstraktní motivy až po napodobeniny domů, chalup či stavení. Všechno se dá přenést na kámen a fantazii se meze opravdu nekladou. Od jednoduchých motivů až po složitější obrazce – všechno je možné. Pokud s malováním na kameny začínáte, zkuste něco jednoduchého a na detaily moc nenáročného. Nepodceňujeme sice váš potenciál skrytého umělce, ale mohlo by se stát, že vám první pokud nevyjde podle vašich představ a vy tak na malování úplně zanevřete. A to by byla škoda. Je lepší začít pomalu a postupně sledovat, jak se vaše dovednosti zlepšují a zdokonalují. Příjemnou zábavu!

Fotografie publikována se svolením sattva Photography Photography/FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]