Zemřelo nejtalentovanější prase světa. Geniální způsob malování ho proslavil po celém internetu

Fotografie: Joshua Lutz / Public domain

Kontroverzní smrt oplakávají umělci ze všech koutů světa. Jejich nadaná kolegyně, která měla před lety zcela jiný osud než malířskou dráhu, bohužel zemřela.

Před několika lety těsně unikla tomu, aby stejně jako její sourozenci skončila na jatkách. Místo toho, aby skončila na talíři v podobě slaniny nebo jiného pokrmu, stala se uznávanou a velmi známou umělkyní. Zní to velmi prapodivně, jedná se ale o osud talentované malířky, která ale nepatřila k lidskému druhu, jednalo se o prase.

V poslední době trpěla vážnými zdravotními komplikacemi

Prase, které umělo zacházet se štětcem lépe než kdejaký lidský umělec, dostalo jméno Pigcasso. Samice před lety těsně unikla porážce, od té doby se ve světě proslavila. Obrazy, které má toto talentované prase na kontě, se prodaly za více než milion dolarů (přes 23 milionů Kč). Samice prasete byla zachráněna v roce 2016 a to jen pár týdnů předtím, než měla být usmrcena.

Tehdy půlroční prasnice se podle webu EccentricClub ocitla v azylu pro hospodářská zvířata. Právě zde vyšlo najevo, že zvíře má neuvěřitelný zájem o štětce a malířské potřeby. Pracovnice azylu po nějaké době pomohli prasnici s tím, že štětce upravily, aby se jí lépe držely. Poté už jejímu talentu nebránilo nic v cestě a zvíře mohlo naplno ukázat, co se v něm ukrývá.

Když 14letá dívka začala zpívat nejtěžší písničku světa, celý sál poslouchal v němém úžasu

Její talent zdobí zdi mnoha slavných lidí

Podle webu CNNPrimaNews najdeme obrazy této slavné prasnice na zdech mnoha slavných osobností. Jedním z nich je například tenista Rafael Nadal. Prasnice vstoupila do uměleckých dějin i tím, že její díla představena na samostatné výstavě, jedná se o jediné zvíře, které mělo takovou čest. Výstavy jejího umění se konaly po celém světě.

V posledních dnech se ale Pigcasso potýkala s velkými zdravotními problémy. Kvůli nim přestala postupně ovládat zadní nohy, přidala se také artritida a tak bylo jasné, že pro prasnici se život stává spíše utrpením. Nejedná se o jediné neobyčejné zvíře, o jehož osudu jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali. Nedávno si na našich stránkách mohli přečíst o osudu vzácné kočky, nalezené všímavou rodinou.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]