Zpěvačka odešla do uměleckého nebe už ve 31 letech. Její smrt ze smutného důvodu nebyla překvapením

svíčky
Fotografie: Freepik

Ve věku pouhých 31 let umřela americká zpěvačka Cat Janice. O její nemoci věděl celý svět, proslavila ji píseň, kterou věnovala svému synovi.

Cat trpěla vzácnou formou rakoviny, se svým příběhem seznámila celý svět pomocí písně, kterou složila svému teprve 7letému synovi. K tomuto kroku se odhodlala ještě ve chvíli, než ji vzácná nemoc připravila o hlas. Diagnostikován jí byl zhoubný sarkom, léčba byla velmi náročná a měla následky na její zdraví.

Zbytek svého života trávila v hospicu

Cat, vlastním jménem Catherine, byla od ledna umístěna v hospicu.  Před nástupem ale zvládla nahrát píseň, kterou věnovala svému synovi. Díky ní se s jejím osudem seznámil celý svět. Jednalo se totiž o její vzkaz na rozloučenou, podle webu Blesk se rozhodla pro její nahrání v letní den, kdy si hrála se svým synem. Chtěla, aby na ni měl památku.

Zpěvačka byla sama překvapena tím, že se její píseň vyšplhala na první místa v žebříčku hitparád. Veškerý výtěžek, který píseň získala svou oblibou, půjde jejímu synovi. Právě na něho totiž převedla veškeré své duševní vlastnictví, tedy včetně práv k písni Dance You Outta My Head.

svíčky a květiny

Smrt oblíbeného českého zpěváka (†77) spustila mezi všemi příznivci vlnu smutku

Budu ráda, když si moji píseň přehrajete

I díky tomuto poselství podle webu Novinky stoupla její píseň na oblibě. Její snaha, aby byl její syn po jejím odchodu finančně zabezpečen, dokázala dojmout velké množství fanoušků. S nepříjemnou diagnózou bojovala více než dva roky, vše začalo zcela nenápadně. Jednoho dne si na krku nahmatala bulku, že by se mohlo jednat o rakovinu tehdy neměla ani tušení.

Bulku dlouhou dobu přehlížela, když ale o několik měsíců později zjistila, že ji na krku stále má a je nejen větší, ale i tvrdá, rozhodla se navštívit doktora. Ten pro ni měl zdrcující zprávu, která obrátila celý její život naruby. Nejedná se o jediný podobný příběh, u jiné ženy se nevinná bolest krku přeměnila ve zdrcující diagnózu, jak jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]