Oblíbený herec a komik zemřel v úctyhodném věku v náručí své ženy. Několik let bojoval s rakovinou

Fotografie: Michal Louč / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Do uměleckého nebe odešel známý komik, který se narodil proto, aby bavil ostatní. Podlehl letitému boji s rakovinou a Crohnovou chorobou.

Ve věku 71 let zemřel známý newyorský komik Hiram Kasten. Podlehl rakovině, s níž bojoval posledních sedm let. Smutnou zprávu potvrdila jeho manželka, které měl zemřít v náručí. Diváci herce znají především z komediálního sitcomu Show Jerryho Seinfelda, ze seriálu Fresh prince nebo Sedmé nebe.

Zemřel jen několik hodin po jejich výročí

Newyorský komik Hiram Kasten zemřel 16. června ve věku 71 let. Zprávu potvrdila jeho manželka Kisiel Kastenbaumová příspěvkem na jeho facebookovém účtu. Kasten se několik let potýkal s rakovinou i Crohnovou chorobou. Zemřel v náručí své ženy ve svém domě v Batávii, pár hodin po oslavě jejich 38. výročí svatby.

Hiram Kasten byl předurčen k tomu stát se komikem. Svoji stand-up kariéru zahájil v roce 1978. Brzy se spřátelil s Jerrym Seinfeldem, díky němuž také získal roli v oblíbeném sitcomu Show Jerryho Seinfelda. Tady si v letech 1993–1994 zahrál roli Michaela, spolupracovníka Elaine Benesové. Vystupoval však také ve slavných newyorských standupových klubech.

Zemřela hlavní hvězda kultovního filmu, který dodnes vysílají televize i desítky let po premiéře

Nejvíce prý miloval roli otce

Jak uvedla CNNPrimaNews, čeští diváci si ho mohou pamatovat ze seriálu Fresh Prince, kde si zahrál v epizodě Prašivý kůň. Exceloval také v několika dílech seriálu Sedmé nebe mezi lety 1997 až 2005. Jeho žena uvedla, že stát se hercem byl jeho životní sen. Svoji nejuspokojivější a největší roli však našel ve své rodině. Miloval být manželem i otcem své skvělé dcery Millicent Jade Kastenbaum.

Mnoho přátel jej v posledních měsících podporovalo v jeho nemoci a přijížděli za ním na návštěvu. Jejich zájem a povzbuzování mu podle jeho manželky prodloužily život o několik měsíců. Zatímco pohřeb proběhl v kapli v New Yorku, vzpomínková bohoslužba se bude konat v Los Angeles koncem tohoto léta. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o nedávném úmrtí nejsvůdnější herečky všech dob.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*