V úctyhodném věku zemřela hvězda ikonických filmů, které přezdívali nejsvůdnější herečka všech dob

Fotografie: Václav Zouzalík / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Zemřela hvězda filmového plátna a jedna z nejsvůdnějších hereček, která zářila v Oscarovém filmu. Zahrála si také v jednom z nejlepších milostných dramat všech dob. 

Zemřela herecká ikona 60. let. Anouk Aiméeová byla krásná a tajemná herečka, jejímuž kouzlu podlehli mnozí. Zazářila v legendárních filmech Muž a žena, Sladký život či Osm a půl, píše TN. Na kontě má více než 50 filmových rolí. Federico Fellini ji hned po svojí manželce považoval za nejlepší herečku světa. O úmrtí slavné hvězdy informovala její dcera.

Byla jednou z nejsvůdnějších hereček všech dob

Ve svém domě v Paříži zemřela ve věku 92 let francouzská herečka Anouk Aiméeová. „S mou dcerou Galaad a mou vnučkou Milou s velkým smutkem oznamujeme odchod mé matky Anouk Aimée. Byla jsem jí nablízku, když dnes ráno zemřela,“ oznámila smutnou zprávu její dcera Manuela Papatakis na svém instagramovém účtu.

Anouk Aiméeová se narodila v roce 1932 jako Nicole Françoise Dreyfusová v Paříži. Na svém kontě má více než 50 filmových rolí. Proslavila se především ve filmech z 60. let. Byla pověstná svou krásou, elegancí, inteligencí, ale také určitou tajemností. V roce 1995 byla dokonce zařazena mezi 100 nejsvůdnějších hvězd celé filmové historie.

40letá česká zpěvačka zemřela za těch nejsmutnějších okolností. Smrt má na svědomí její manžel

Slavný Fellini jí vzdal poklonu

Na filmovém plátně se objevovala již ke konci 40. let. Největší úspěchy pak zaznamenala ve Felliniho filmech Sladký život či Osm a půl. Slavný režisér ji považoval za nejlepší herečku světa, hned po svojí manželce Giulietě Masinové. Za roli ve filmu Clauda Leloucha Muž a žena byla nominována také na Oscara. Nominaci neproměnila, ale za roli ovdovělé ženy v jednom z nejlepších milostných dramat všech dob získala Zlatý globus.

Aiméeová byla herecky aktivní až do vysokého věku. Za svůj život byla několikrát vdaná, a to například za britského herce Alberta Finneyho. Mezi její partnery krátce patřili také známí herci Warren Beatty nebo Omar Sharif. Na SvětěKreativity jsme také informovali o smrti české zpěvačky Victorie. Zabít ji měl manžel a zbraň poté obrátit proti sobě.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*