Za málo peněz, hodně muziky aneb snadná proměna vašeho domova v příjemné místo k životu

Rádi byste změnili vzhled i atmosféru svého domova, ale nevíte, jak toho docílit? Pak jste tady správně. Mnohdy není zapotřebí velkých investic. Za málo peněz, hodně muziky. Pokud hodně dlouhou dobu žijete ve stejném bytě, je zcela normální, že toužíte po změně. Nemusíte se přitom pouštět do finančně nákladných úprav. Přinášíme 15 tipů, díky kterým změníte svou domácnost k nepoznání.

Tapeta

Tapety jsou velmi oblíbené a mohou změnit nejen vzhled stěny, ale i dveří či některých spotřebičů. Mimo tapety můžete také například změnit vzhled vaší lednice, díky magnetické folii.

Nové kliky a úchytky

Někdy stačí změnit pár maličkostí a uvidíte, jak vaše domácnost prokoukne. Ať už se jedná o kryty zásuvek a vypínačů, úchytky a kliky.

Barva

Nemusíte hned měnit starý nábytek za nový. Mnohdy stačí barvy a štětce. Případně kombinace barev a tapetování. Barvu můžete použít na kuchyňskou linku, nábytek, ale i obklady. Změníte tak vzhled starých obkládaček v kuchyni či koupelně. Nabarvit se dá i podlaha. Ovšem vždy je nutné vybrat vhodný typ barvy.

Renovace vany

Pokud vaše vana vykazuje známky opotřebení a už to zkrátka není ono, nemusíte kupovat novou, pokud jinak stále dobře slouží. Vana se dá i renovovat. Renovovat můžete vanu akrylátovou i plechovou.

Textilie

Velké změny v interiéru docílíte i změnou textilií. Stačí přikoupit nový běhoun, přehoz, povlečení na postele, povlaky na polštáře na sedací soupravě, ubrus, prostírání, záclony, závěsy či látkové roletky. Vyměnit můžete i stínidla lamp.

Květiny a květináče

Jestliže máte doma s bídou dvě kytky, vydejte se na nákup pokojových rostlin. Uvidíte, jaké zázraky dokáží s interiérem „obyčejné“ pokojové rostliny. Změny docílíte i novými obaly na květináče. Některé stojí pár korun, případně si můžete vyrobit originální obaly, které budou ladit s barvami v interiéru.

Další skvělé tipy na změnu interiéru

  • Vymalujte nebo zkuste nalepovací dekorace

  • Použijte nové obrazy na stěnu nebo vyrobte koláž z fotek

  • Pořiďte si nové potahy/podsedáky na židle

  • Kupte si nebo ušijte podlahové polštáře – jsou praktické i skvělou dekorací

  • Rozvěste v domě více zrcadel

  • Rozmístěte po bytě nové svíčky nebo světýlka

  • Provoňte svou domácnost – použijte esenciální oleje nebo bylinky

  • Udělejte velký úklid a pořiďte si designové boxy na věci

  • Přineste si z procházky přírodní dekorace – kamínky, větvičky, kytky

Obrázky: pixabay