K obnovení barev u oblečení pomůže při praní nejen pepř a sůl

K obnovení barev u oblečení rozhodně není potřeba jakákoliv chemie ani nic podobného. Pomůže něco mnohem jednoduššího. A to věci, které používaly při praní už naše babičky. Výsledkem bude, že vaše prádlo bude opět dokonale zářit jak čistotou, tak i barvou. Podívejte se, jak na to.

Pepř

Při praní přidejte do bubnu také lžičku mletého pepře. Díky němu zajistíte, že se zbavíte zbytků mýdla a pracího prášku, který může být na samotných vláknech. Tím oblečení vypadá vybledlé. Zbavte se tohoto problému a bude zářit.

Sůl

I ta se hodí na praní. Použijte jí asi 90 gramů. Má stejné účinky, jako v případě pepře. I ta dokáže rozpustit zbytky mýdla a prášku, které ulpí na vláknech. K obnovení barev stačí trocha nejznámějšího koření za pár korun.

Ocet

Třetí metodou je ocet. Ten nejenom pomůže k obnovení barev, ale také ho lze použít i jako změkčovadlo, díky čemuž bude oblečení i velmi příjemné na dotek. Když se nachýlí fáze oplachu a ždímání prádla, tak do pračky přidejte sklenici octa a už se o nic nestarejte. Připomeňme, že zápachu se stoprocentně nemusíte obávat.

Citron

Nejenom do jídla nebo nápojů, ale také do vaší pračky se může hodit obyčejný citron. Je to stejné, jako v případě octu. Do bubnu přidejte šťávu z jednoho citronu právě před fází oplachování. Oblečení bude nejenom zářit barvou, ale bude také dokonale měkké a příjemné na dotek.

Káva

Ano, i tento černý nápoj se dokonale hodí k obnovení barev. Pozor ale na jeho použití – používejte ji jenom u černého oblečení. Stačí dva šálky běžné kávy a budete jenom zírat, že černá bude opět dokonale černou. A nebojte se, oblečení po kávě rozhodně vonět nebude.

Černý čaj

Když káva, tak samozřejmě také čaj. A to opět ten černý, který vám jasně ukáže, že i tento nápoj se hodí k obnovení barev černého outfitu. Jako u kávy, tak i tady plně postačí dva šálky přímo do pračky. Výsledkem budou barvy, ze kterých bude černá přímo čišet. Bez jakýchkoliv světlých skvrn.