K obnovení barev u oblečení pomůže při praní nejen pepř a sůl

K obnovení barev u oblečení rozhodně není potřeba jakákoliv chemie ani nic podobného. Pomůže něco mnohem jednoduššího. A to věci, které používaly při praní už naše babičky. Výsledkem bude, že vaše prádlo bude opět dokonale zářit jak čistotou, tak i barvou. Podívejte se, jak na to.

Pepř

Při praní přidejte do bubnu také lžičku mletého pepře. Díky němu zajistíte, že se zbavíte zbytků mýdla a pracího prášku, který může být na samotných vláknech. Tím oblečení vypadá vybledlé. Zbavte se tohoto problému a bude zářit.

Sůl

I ta se hodí na praní. Použijte jí asi 90 gramů. Má stejné účinky, jako v případě pepře. I ta dokáže rozpustit zbytky mýdla a prášku, které ulpí na vláknech. K obnovení barev stačí trocha nejznámějšího koření za pár korun.

Ocet

Třetí metodou je ocet. Ten nejenom pomůže k obnovení barev, ale také ho lze použít i jako změkčovadlo, díky čemuž bude oblečení i velmi příjemné na dotek. Když se nachýlí fáze oplachu a ždímání prádla, tak do pračky přidejte sklenici octa a už se o nic nestarejte. Připomeňme, že zápachu se stoprocentně nemusíte obávat.

Citron

Nejenom do jídla nebo nápojů, ale také do vaší pračky se může hodit obyčejný citron. Je to stejné, jako v případě octu. Do bubnu přidejte šťávu z jednoho citronu právě před fází oplachování. Oblečení bude nejenom zářit barvou, ale bude také dokonale měkké a příjemné na dotek.

Káva

Ano, i tento černý nápoj se dokonale hodí k obnovení barev. Pozor ale na jeho použití – používejte ji jenom u černého oblečení. Stačí dva šálky běžné kávy a budete jenom zírat, že černá bude opět dokonale černou. A nebojte se, oblečení po kávě rozhodně vonět nebude.

Černý čaj

Když káva, tak samozřejmě také čaj. A to opět ten černý, který vám jasně ukáže, že i tento nápoj se hodí k obnovení barev černého outfitu. Jako u kávy, tak i tady plně postačí dva šálky přímo do pračky. Výsledkem budou barvy, ze kterých bude černá přímo čišet. Bez jakýchkoliv světlých skvrn.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]