Pro lepší praní ručníků utěrek postačí klasický kuchyňský olej

Praní ručníků není jednoduché. Je třeba správná teplota, ale také správný postup. Pokud se vám to nedaří, děláte něco špatně. Patrně to, že nepoužíváte všechny ingredience, které byste při praní používat měli. Existuje totiž jedna, zcela netradiční, kterou když použijete, tak budete na výsledek jenom zírat.

Při praní ručníků použijte toto

Aby se vše povedlo, je třeba vědět, co použít. Většina lidí při praní ručníků používá jenom prášek, což je chyba. Aby byla dokonale bílé a aby byly bez nečistot, budete potřebovat tyto věci:

  • 2 lžíce slunečnicového oleje
  • 2 lžíce suchého bělidla
  • ½ lžíce pracího prášku

A to je vše. Potom už jenom vhodnou nádobu, kterou může být třeba kbelík, dále vodu kterou má doma každý a dále už jenom pochopitelně špinavé ručníky. A je to. Můžete se pustit do práce.

Připravte si směs

Nejprve vezměte vodu, kterou uvařte. Když má teplotu kolem bodu varu, můžete ji nalít do kbelíku nebo do jiné, samozřejmě dokonale čisté nádoby. Do vody přidejte všechny ingredience, tedy olej, bělidlo i prací prášek. A vše důkladně rozmíchejte. V tu chvíli máte silnou směs na praní ručníků.

Ručníky namočte

Nyní vezměte své špinavé ručníky, které do vytvořené směsi namočíte. Je třeba zajistit, aby byly dokonale nasáklé touto směsí vody a dalších ingrediencí. Dejte si pozor, ať se nespálíte, jelikož voda je opravdu ještě horká. Ručníky v ní nechte několik hodin, v podstatě do doby, než nebude voda chladná a než bude mít pokojovou teplotu.

Klasicky vyperte

Když má voda, ve které jsou ručníky namočeny pokojovou teplotu, můžete udělat další a poslední krok při praní ručníků. A tím je jejich vyndání, lehké vyždímání a vložení do pračky. V té je vyperte, jak jste zvyklí. Potom už je stačí jenom usušit a zkontrolovat. Uvidíte, že jakékoliv nečistoty budou díky tomuto postupu a také díky použití oleje minulostí. Vyzkoušejte a přesvědčte se o tom, že to opravdu funguje.

Fotografie: DepositPhotos

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]