Tajemství výrobců praček prozrazeno: Dejte tuto pilulku z lékárny dovnitř a zapněte klasický program. Výsledkem budete ohromeni

Když se oblečení pravidelně nosí, je pochopitelné, že se na něm používání negativně podepíše. Trpí zejména oblast pod pažemi, kde se často aplikují deodoranty a antiperspiranty.

Mnohdy se stane, že ani pečlivým praním v automatické pračce se těžko zbavujete skvrn na oblečení, které způsobila použitá kosmetika. Týká se to hlavně rukávů v podpaždí, které hodně trpí od prostředků proti pocení. A v případě, že je nepoužíváte, tak fleky zanechává také pot. Prací prášky si obvykle neporadí s nimi nejlépe. Chce to vyzkoušet jinou metodu, která vzhled oblečení zlepší.

Které antiperspiranty zanechávají nejmenší stopy

Pokud si nechcete oblečení kazit světlými fleky od prostředků proti pocení, tak je vhodné používat pevné antiperspiranty bez vůně na 24 až 48 hodin. Nejhorší jsou kuličky a spreje, které po sobě zanechávají bílou vrstvu, kterou prací prášky těžko odstraňují. Většinou je nutné předem použít ruční praní a pak teprve dát oblečení do automatické pračky.

Vyzkoušejte aspirin

Kdo by si kdy pomyslel, že aspirinem se nejen léčí nachlazení, ale také je ho možné použít k odstranění skvrn od potu. Postup je poměrně jednoduchý. Stačí rozpustit 2 tabletky aspirinu v 7 litrech vody. Do ní se přes noc namočí prádlo. Aspirin by měl zafungovat a pomoct se zbavit nevzhledných fleků, které oblečení znehodnocuje. Na druhý den se prádlo vymáchá a vypere běžným pracím programem v automatické pračce.

Fotografie: Freepik

Kyselina citronová nebo citron

Kromě aspirinu působí na likvidaci skvrn od potu také kyselina citronová, kterou lze použít na bílé i barevné prádlo. Připravíte si vodní lázeň z 12 g kyseliny citronové na 1 litr horké vody. Oblečení do lázně namočíte alespoň dvě hodiny před tím, než byste ho normálně prali v pračce. Místo kyseliny citronové je možné vyzkoušet i šťávu z čerstvého citronu.