Ekologické praní zvládne každý. Stačí přidat hrst listů této rostliny

Jak vypadá ekologické praní? Třeba tak, že místo prášku použijete listy této rostliny. Budete zírat, jak si poradí s nečistotami. A to i přesto, že obecně je tato rostlina považována za spíše jedovatou a také za okrasnou. Má však i několik dalších pozitiv, které lze využít právě při praní.

Natrhejte si břečťan

Ten dost možná velmi dobře znáte z různých domů, na kterých je pěstován jako popínavá rostlina. Pokud ho chcete trhat, nezapomeňte na souhlas majitelů a také na jeho možnou jedovatost. Raději si vezměte rukavice, jelikož v případě citlivé kůže může způsobit vyrážky nebo ekzémy. Když ho máte natrhaný, už nic nebrání tomu, abyste s ním poprvé zkusili ekologické praní.

Obsahuje saponiny

Proč na ekologické praní používat právě břečťan? Je to velmi jednoduché. Obsahuje totiž mýdlové saponiny, které jsou běžnou součástí třeba i pracích mýdel, nebo pracích prášků. Takto je však máte k dispozici z běžné rostliny, a tak se můžete snadno obejít bez chemie. Tyto látky jsou velmi důležité hlavně proto, že s jejich pomocí lze snadno z oblečení odstranit téměř všechny skvrny.

Jak břečťan používat?

Je vaším cílem ekologické praní právě s použitím břečťanu? Je to jednodušší, než si myslíte. Základem je totiž několik listů této rostliny. Ty natrhejte, nebo nasekejte na menší kousky. Abyste jimi neušpinili pračku, dejte je do ponožky nebo do punčochy, kterou pevně uzavřete.

Následně stačí pračku jenom naplnit svým prádlem a k němu přidat onu ponožku s kousky břečťanu. Poté zapnete klasický program a necháte pračku dělat to, co umí. Když následně vyndáte prádlo, budete jenom zírat, jak dokonale čisté je. A na další várku použijte listy nové. Ideálně takové, které jsou starší a tmavší. Ty jsou na ekologické praní tou nejlepší možnou volbou. A často jich skutečně postačí jenom několik.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]