Několik jednoduchých přísad do praní zaruční, že vaše staré ručníky budou vypadat jako nové

Každou zodpovědnou hospodyňku bude čas od času trápit zjištění, že některé ručníky v domácnosti jsou již značně opotřebované, plné žmolek, odbarvené, nebo ztratili svou dlouholetou jemnost a měkkost. Kdo by se nechtěl po příjemné koupeli zahalit do příjemné a voňavé osušky? S našimi tipy můžete dát ještě ručníkům poslední šanci, budou vypadat jako nové!

Tipy na jemnější ručníky

Vyzkoušejte tyto skvělé triky, které vaše staré ručníky zaručeně opět oživí!

  • Ručníky před praním v pračce namočte v teplé octové vodě, kterou zhotovíte z deseti lžic octa a čisté vody. Poté je až vložte do pračky. Ručníky budu sametově hebké.
  • Pokud budete chtít opět krásně bílé ručníky, stačí do praní přidat trochu jedlé sody, která barvu perfektně projasní.
  • Trápí vás snad ručníky zatuchlé? S tím vám může pomoci skvěle citrón, který nakrájíte na plátky a vložíte spolu s prádlem do pračky.

Další tipy, jak se o ručníky správně starat, aby byla stále jako nové

Když si budete ručníky do domácnosti pořizovat, vždy sázejte na ty bavlněné, hitem poslední doby jsou však i ty bambusové, které ještě lépe sají vlhkost než ty bavlněné. Nové ručníky nikdy nezapomeňte před prvním použitím proprat v pračce.

Pokud perete ručníky, je lepší používat prací gely, jelikož prášek se nemusí řádně z ručníku vymáchat, zůstane tak v jeho vláknech a způsobí alergie na pokožce.

Zásadně při jejich praní nepoužívejte prostředky typu aviváž, které zase způsobí, že ručník ztratí svou měkkost. Pračku nikdy nepřeplňujte, aby se na ručníku z nedostatku prostoru v bubnu nevytvořily nechtěné žmolky.

Ručníky sušte ideálně volně na sušáku, nebo lze použít sušičku. Nedoporučuje se je také žehlit, aby nedošlo ke ztrátě jejich savosti. Starejte se o své ručníky s láskou a zvýšenou péčí a vydrží vám jako nové několik let. A to se vyplatí!

Fotografie: Freepik, Pixabay