Vlhčené ubrousky, tenisák nebo aspirin naleznou uplatnění tam, kde byste to rozhodně nečekali

Fotografie: Depositphotos

Existují chytré triky pro praní prádla, které často pomohou s jeho hezčím vzhledem. Většinu produktů použitých na tyto triky najdete i u vás doma.

Někdy se stane, že zapomenete v kapsách od kalhot nějaký předmět. To může napáchat hodně škody a také se stává, že je potřeba dát oblečení v pračce znovu vyprat. Nejčastěji lidé zapomínají na kapesníky, které se rozmočí a zanesou prádlo malými kousky. Poté je potřeba veškeré oblečení obrat. Jsou předměty, které se do pračky dávají záměrně. Ty totiž dokáží s prádlem zázraky, aniž byste použili přípravky, které jsou na tyto účely určené.

Vlhčený ubrousek je dobrý i na praní

Možná to zní divně, ale vlhčený ubrousek lze přidat do pračky k prádlu, které se chystáte vyprat. Je potřeba použít vlhčený ubrousek. Nelze použít kuchyňský papírový nebo jiný typ. Při použití papírového ubrousku by došlo k jeho rozložení. Prádlo by bylo pokryto malými kousky, které se těžce odstraňují. Dalším faktem je to, že papírový ubrousek nepřinese požadovaný efekt, který najdete jen u ubrousku vlhčeného. Ten by měl být pevný, aby se při praní nerozložil.

Fotografie: Pixabay

Vlhčený ubrousek je pouze na jedno použití a nelze používat při praní opakovaně. Je dobré ho přidávat hlavně k ložnímu prádlu nebo dekám. Díky použití vlhčeného ubrousku má prádlo po uschnutí lepší vzhled.

Po usušení ložního prádla a dek na nich zůstává drobné chmýří a vlna, která působí nevzhledně. Vlhčený ubrousek způsobí to, že zachytí během praní z tohoto typu prádla chmýří a jiné nečistoty.

Fotografie: Pixabay

Do jedné várky prádla lze vložit maximálně tři vlhčené ubrousky. Některé typy vlhčených ubrousků jsou navoněné. Tato vůně se může přenést při praní na oblečení. Do pračky přidávejte aviváž, abyste se zbavili vůně z vlhčeného ubrousku. Pokud chcete předejít tomu, abyste museli k prádlu přidávat aviváž, zakupte si ubrousky bez parfemace. Případně si kupujte tento doplněk k praní s takovou vůní, která vám bude vyhovovat.

Aspirin pro lepší bělení

Jestliže rádi nosíte bílé oblečení, tak po čase ztratí svou zářivou bělost. Vyzkoušejte trik, který dokáže navrátit bělost vašemu prádlu. Aspirin, který slouží primárně proti bolesti, lze využít i na bělení prádla. Vezměte si 5 tablet a rozpusťte je v teplé vodě. Poté vodu zamíchejte a přidejte do ní oblečení, které chcete vybělit. Nechte ho ve vodě 8 až 12 hodin, dejte ho do pračky a vyperte běžným postupem. Vyzkoušet můžete i metodu, při které hodíte několik tablet přímo do bubnu.

Fotografie: Pixabay

Tenisový míček na nečistoty

Tenisový míček zakoupíte téměř v každém obchodě, ve kterém je část s hračkami nebo sportovním vybavením. Jeho použití při praní je jednoduché. Stačí ho hodit přímo do bubnu pračky. Tenisový míček by měl zajistit, že na prádle nezůstanou vlasy, chlupy a další nečistoty. Lze ho použít i při praní bundy, pokud chcete, aby byla po vyprání stále načechraná. Do pračky vždy vložte alespoň 3 tenisové míčky.

Fotografie: Pixabay

Kvalitně vyčištěná pračka

V pračce se pere primárně znečištěné prádlo. Poté v ní zůstávají bakterie, zápach, vodní kámen a jiné nečistoty, kterých se můžete jednoduše zbavit. Použití metody s tabletou do myčky vyčistí i místa, na které nevidíte. Vložte do bubnu dvě tablety určené do myčky a zapněte program na 60 °C. Po dokončení programu nezapomeňte vyčistit těsnění a zásuvku na prací prášek.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]