Ručníky už po vytažení z pračky nebudou vypadat jako kus hadru. Budou krásně nadýchané a hebké

růže na ručnících
Fotografie: Pixabay

Ručníky bývaly krásně měkoučké, ale dnes máte pocit, že se utíráte kouskem novin. Tento stav věci lze zvrátit pomocí poměrně jednoduchého návodu.

Také se večer či ráno po sprše jen zašklebíte, protože ručník je jako onuce? Nepříjemný na dotek a možná i páchne? A přitom jste dříve jen čekali, až se do něj zase pořádně zachumláte? Existuje vůbec nějaký způsob, jak tomuto stěžejnímu kousku látky vrátit jeho původní měkkost? Odpovědí na to je recept na vynikající domácí aviváž. A nepochybně se vám nebude hodit jen jako řešení tohohle problému. Takže jak na to, abyste se na ručníky zase těšili?

Osud, který čeká všechny

Ručník je předmět opravdu každodenní potřeby. Což také vede k jeho častému praní. A bez ohledu na to, jestli aviváž používáte, či nikoli, dříve nebo později látku zkrátka zdrsní. Právě pro tuto situaci ovšem existuje osvědčený trik, který dovede všechno napravit. Vaše ručníky záhy získají svou původní hebkost i nadýchanost.

Jak na domácí změkčení ručníků?

  • Vložte ručníky do pračky a pak si odměřte 250 mililitrů octa.
  • Ten následně nalijte přímo do zásuvky na prací prášek a spusťte pračku na rychlý program.
  • Do stejné přihrádky přisypte ještě 50 gramů jedlé sody.
  • Zopakujte prací proces.
  • A je hotovo.

Jen co budou ručníky vysušené, všimnete si jejich nového stavu. Budou mít prakticky stejné vlastnosti jako v den, kdy jste si je přinesli z obchodu.

Proč ručníky tvrdnou?

Je dobré vyřešit tento otravný problém, ale co k němu vlastně vede? Proč jsou ručníky po vyprání tak tvrdé? Důvody jsou v zásadě dva a prvním z nich je přetěžování bubnu pračky. Pokud je totiž uvnitř příliš mnoho věcí, zůstanou v nich velké zbytky pracího prášku, protože není šance je pořádně vymáchat. Vlákna pak vysychají a dojde ke zdrsnění celé látky.

barevné ručníky
Fotografie: Pixabay

Druhou možností je příliš nízká teplota praní. V takovém prostředí se prací prostředek zase pořádně nerozpustí. Na tkanině se pak usadí ve své zcela původní podobě a výsledný efekt je naprosto totožný.

Ještě jeden způsob jejich změkčení

Než vložíte ručníky do pračky, namočte je do následující směsi. Do lavoru nalijte studenou vodu a přidejte citronovou šťávu a ocet. V tomto roztoku ručníky důkladně vymáchejte a pak je perte jako normálně. Jestli vás praští (jako že ano) přes nos zápach octa, neděste se. Tato silná vůně zmizí a zůstane jen hebkost a měkkost.

Zdroj: Genialne

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*