Zářivě čisté prádlo levně a šetrně. Objevte zázračné účinky bílého octa, o kterých skoro nikdo neví

Fotografie: Depositphotos

Bílý ocet je skvělou alternativou předražených pracích prostředků plných chemikálií. S jeho použití ušetříte svou peněženku, prádlo i přírodu.

K údržbě domácnosti není třeba používat předražené čisticí přípravky plné chemikálií. Často postačí produkty, které máte už dávno doma, především v kuchyni. Kupované prací prostředky mají spoustu přírodních alternativ, jednou z takových je například bílý ocet, jenž představuje ekologické řešení, jak dosáhnout zářivě čisté domácnosti i prádla.

Proč je dobré používat bílý ocet na prádlo

Ocet především působí proti hromadění mýdlové pěny, která může způsobit na oblečení bílé nebo žluté stopy a změnit barvu tmavého oblečení. Abyste předešli těmto skvrnám, namočte prádlo do umyvadla s roztokem z jednoho šálku bílého octa a 3,5 l vody. Poté vyperte, jak jste zvyklí.

Fotografie: Freepik

Ručníky jako z bavlnky

Máte někdy pocit, že se po koupeli utíráte brusným papírem? To možná proto, že jsou vaše ručníky příliš tvrdé. Změkčete je použitím bílého octa.

Ten se osvědčil nejen jako rozbíječ zbytků pracího prostředku, ale také jako dobré řešení pro změkčení oblečení, zvláště ručníků a osušek. Představuje zde tedy účinnou náhradu aviváže. Přidejte pouze polovinu šálku octa do dávkovače na aviváž a vyperte.

Fotografie: Freepik

Ideální řešení pro citlivou pokožku

Spousta lidí trpí alergiemi na prací prostředky. Zvláště máte-li citlivou pokožku, měli byste být opatrní, v čem své oblečení perete. Bílý ocet se ukázal jako ideálním řešením, jak získat hypoalergenní prádlo. Už se nemusíte bát nepříjemného svědění.

Fotografie: Freepik

Přírodní sprej z octa proti skvrnám od potu

Skvrny od potu jsou častým problémem. Někdy ne a ne se jich zbavit, stejně tak zápachu. Jako odstraňovač skvrn od potu je bílý ocet perfektním nástrojem. Obecně dokáže účinně odstraňovat fleky nejrůznějšího původu, od jídla, červeného vína, trávy atd. Zřeďte 200 ml bílého octa s litrem vody a nalijte do láhve s rozprašovačem. Nastříkejte přímo na skvrnu, nechte chvíli působit a poté hoďte do pračky.

Je vhodnou alternativou bělidla

Bílý ocet dokáže bělit prádlo stejně účinně jako bělidla určená na oblečení, zároveň však odstraňuje stopy nečistot, aniž by představoval riziko pro citlivou pokožku. Přidejte do pracího cyklu polovinu šálku bílého octa nebo jej smíchejte s další polovinou šálku citrónové šťávy a lžící jedlé sody. Nalijte do lavoru s horkou vodou a prádlo ponořte. Nechte přes noc a druhý den ráno vyperte běžným způsobem, jak jste zvyklí.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]