Díky této přírodní fintě na bělení prádla ušetříte spoustu peněz. Vše potřebné najdete v kuchyni

Fotografie: Pexels

Kdo by nechtěl uchovat bílou barvu svého prádla co nejdéle. Pokud však patříte k lidem volícím přírodní cestu před tou chemickou, zkuste bělení prádla pomocí této potraviny.

Bělidlo se používá zejména k bělení a dezinfekci prádla. Přestože je velice účinné a přináší žádoucí účinky, co se zachování bíle barvy oblečení týká, nedoporučuje se z jiných důvodů, a sice kvůli nežádoucím účinkům na organismus a životní prostředí. Lidé tedy hledají vhodné alternativy a jednou z nich je nahrazení bělidla přírodním produktem, který je nejen skvělým čisticím prostředkem, ale má také vynikající bělicí účinky.

Bělidla obsahují množství chemických složek

Klasické bělidlo je plné různých chemických složek škodlivých pro lidské zdraví i životní prostředí. Naštěstí se nejedná o jediný produkt, který dokáže s vaším prádlem zázraky. Pokud chcete zachovat bílou barvu vašeho oblečení co nejdéle, ale zároveň nechcete ohrozit své zdraví ani přírodu, přejděte na vhodnou alternativu, jak radí server RecettesPlat.

Citron je vaším ideálním spojencem

Citron by měl mít své místo nejen v kuchyni, ale také v koupelně. Kyselina citronová obsažená v tomto ovoci nabízí skvělé účinky na bílé prádlo. Citronovou šťávu můžete nalít přímo do bubnu pračky nebo do zásuvky určené pro dávkování pracího prostředku. Perte společně s pracím prostředkem, na který jste zvyklí. Po dokončení cyklu vyndáte z pračky běloskvoucí prádlo s příjemnou citrusovou vůní. Citron můžete použít i při ručním praní, jak uvádí web SantePlusMag.

Drtivá většina lidí používá jednotlivé přihrádky pračky celý život špatně. Takto ušetříte spoustu peněz

Další tipy, jak bělit prádlo bez bělidla

Citron není jediným přírodním produktem, který zajistí bílou barvu vašeho prádla na co nejdelší dobu. Marseillské mýdlo je jednou z mnoha možností, jak bělit prádlo přirozeným způsobem. Neobsahuje žádné přísady navíc a uchovává tkaninu. Použít jej můžete místo běžného pracovního prostředku.

pověšené prádlo
Fotografie: Freepik

Možná budete překvapeni, ale i mléko je vynikající bělicí prostředek. V misce smíchejte 25 cl vody, 50 cl mléka a 6 kostek ledu. Oblečení ponořte do směsi a nechte hodinu působit, poté vyperte, jak jste zvyklí. Nezapomínejte, že i slunce má výjimečnou bělicí sílu. Pokud je to tedy alespoň trochu možné, sušte prádlo venku na sluníčku. Prádlo můžete dokonce bělit i pomocí aspirinu, jak jsme již psali na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*