Drtivá většina lidí používá jednotlivé přihrádky pračky celý život špatně. Takto ušetříte spoustu peněz

Fotografie: Chris Sack / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

V moderních pračkách se obvykle nachází zásuvka rozdělená na tři přihrádky, přičemž funkce každé z nich má svůj specifický účel, o kterém mnoho uživatelů často ani neví.

Abyste předešli možnému poškození vašeho zařízení, je zásadní si před jeho prvním spuštěním důkladně prostudovat návod k použití. Tento krok je klíčový k tomu, aby byla pračka používána efektivně a bezpečně. To platí i pro správné používání přihrádek, bohužel mnoho uživatelů se těmito pokyny neřídí a návod k použití ani neotevře.

Tři přihrádky, každá s jinou funkcí

Většina lidí je obeznámena s prvními dvěma přihrádkami. Ta první je podle webu Novi většinou označená symbolem I a slouží pro umístění pracího prostředku určeného k předpírce prádla, která potřebuje silnější ošetření. Vedle se nachází přihrádka druhá, se symbolem II. Ta  je určena pro hlavní prací cyklus, kam se dává běžný prací prostředek.

Avšak třetí přihrádka, která je označena symbolem květiny, je určena speciálně pro aviváž. Aviváž může být komerční, ale také lze použít domácí směs z octa a esenciálních olejů. Ta může prádlu dodat nejen svěžest, ale i měkkost, jak uvádí web Nanolab. Je důležité mít na paměti, že příliš velké množství aviváže může být kontraproduktivní a vést k alergickým reakcím nebo k nadměrnému usazování zbytků na oblečení a v pračce.

Díky tomuto geniálnímu triku ušetříte desetitisíce Kč za praní prádla. Stačí využít tento úsporný režim

Správné používání přihrádek zefektivní naše praní

Používání těchto přihrádek podle jejich určení a v souladu s doporučeními výrobce je klíčové nejen pro dosažení optimálních výsledků praní, ale i pro udržení pračky v dobrém technickém stavu. Tímto způsobem můžete prodloužit životnost svého zařízení a zajistit, že vaše prádlo bude vždy čisté a svěží.

Prádlo
Fotografie: Pexels

Doporučujeme tedy si při koupi nové pračky pořádně projít návod k použití a řídit se pokyny, které výrobce uvádí. Jen díky tomu bude naše prádlo vždy čisté a pračka vydrží delší dobu bez potřeby opravy. Po vyprání je dobré držet se několika rad, jak správně věšet prádlo. Právě ty jsme čtenářům deníku SvětKreativity přiblížili v předchozím článku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*