Zbavte se nepříjemného zápachu z toalety za pomoci domácí aviváže. Tento netradiční pomocník překvapí svým účinkem

Fotografie: Freepik

Čištění toalety pro někoho může být poměrně nepříjemný úkol. Obzvlášť, pokud se v toaletní míse usadí vodní kámen a začnou se objevovat skvrny.

Naštěstí existuje několik tipů, které nám mají usnadnit život a odstranit všechny tyto fleky z naší toalety. Jedním z nich, velmi málo známým, je použití aviváže. Zjistěte tedy, jak ukončit nepříjemné pachy vycházející z vaší toalety. A jak vyčistit záchodovou mísu příjemně voňavou aviváží.

Aviváž se hodí nejen na prádlo

Tento tip možná někoho velmi překvapí. Aviváž se obvykle používá na prádlo. Budete ale mile překvapení, až zjistíte, že aviváží dokážete vyčistit toaletu. Ideální je však vyrobit si vlastní aviváž. Ačkoli jsou kupované aviváže účinné, jsou pro planetu velmi agresivní a mohou dokonce způsobit alergie. Mnohem ekologičtější tedy je vyrobit si přírodní aviváž, která nepoškodí ani vaše zdraví ani váš domov. Potom ji můžete použít nejen v pračce na prádlo, ale také právě v záchodové míse.

Fotografie: Freepik

Na výrobu domácí aviváže vám bude stačit 10 gramů jedlé sody, 200 mililitrů vlažné vody a 800 mililitrů bílého octa. Pak už jen několik kapek éterických olejů podle výběru. Můžete využít citronový, levandulový nebo třeba pomerančový. Do velké nádoby dejte ocet, vodu a sodu. Nechte vše působit, až se začnou objevovat bublinky. Až se směs stabilizuje, přidejte kapky éterického oleje. Toto přírodní změkčovadlo můžete uchovávat ve skleněné nádobě. Nezapomeňte před každým použitím nádobu protřepat, aby se vše zhomogenizovalo.

Využití aviváže na čištění toalety

Nyní, když máte hotovou svoji přírodní aviváž, můžete začít s hloubkovým čištěním toalety. Kromě mísy je zapotřebí čas od času vyčistit také nádržku na vodu. Vevnitř se totiž mohou hromadit bakterie. Dobrá zpráva je, že čištěním celého záchodu nestrávíte mnoho času. Existuje totiž trik, kterým zabijete dvě mouchy jednou ranou. Vyčistíte naráz nádrž na vodu i záchodovou mísu.

Fotografie: Depositphotos

Tento trik je zcela jednoduchý. Stačí nalít aviváž do nádrže na vodu a nechat několik minut působit. Potom už stačí pouze spláchnout toaletu, čímž se aviváž dostane také do záchodové mísy. Nyní už stačí klasicky vyčistit povrch toalety štětkou. Věřte, že vaše toaleta bude po tomto jednoduchém čištění dlouho dobu voňavá.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]