Nablýskejte toaletu bez použití chemikálií. Klíčem je jedinečný postup, který vám vyrazí dech

Fotografie: Freepik

Možná jste to nevěděli, ale toaletu nemusíte čistit pouze chemikáliemi. Perfektně čistou a běloskvoucí mísu získáte i při využití přírodních prostředků.

Čistá a nezapáchající toaleta by měla být standardem v každé domácnosti. Hospodyňky proto používají nejrůznější bělidla, čisticí prostředky a chemikálie, aby ji udržely bez bakterií a zářivě bílou. Pokud je pro údržbu své toalety používáte také, pravděpodobně víte, že kromě čištění způsobují často i podráždění pokožky či jiné zdravotní obtíže. Dobrou zprávou je, že k těmto chemikáliím existuje přírodní alternativa, která je stejně tak účinná a zároveň bez dopadu na vaše zdraví.

Přírodní produkty při úklidu oceníte

Pro pravidelnou údržbu toalety jsou vhodné zejména jedlá soda a bílý ocet. Poradí si nejen s bakteriemi a nepříjemným zápachem, ale rovněž vám pomohou zbavit toaletu vodního kamene a navrátit jí její původní bělost a lesk. Pro běžnou údržbu, která je spojená s odstraněním vodního kamene, si vyhraďte asi dvě hodiny času. Nejlépe tedy zvolte dobu, kdy jste doma sami, popřípadě, když víte, že je zájem o „onu místnůstku“ minimální.

Fotografie: Freepik

Do záchodové mísy nalijte 250 mililitrů koncentrovaného bílého octu. Ten následně nechte asi půl hodiny působit. Po uplynutí potřebné doby do mísy přisypte 250 gramů jedlé sody a opět nechte asi šedesát minut působit. Až uplyne potřebná hodina, jednoduše vezměte wc štětku, posypte ji trochou jedlé sody a záchod důkladně vydrhněte. V posledním kroku jednoduše spláchněte.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]