K čemu slouží tři zásuvky v přihrádce na prací prostředky? Výrobci o jejich pravých funkcích moc nemluví

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí stále neví, k čemu ve skutečnosti slouží tři přihrádky v zásobníku pračky. Zde najdete vysvětlení, díky kterému už budete v obraze.

Ať už se jedná o pračku s otvorem, vestavěnou pračku, pračku s otevřeným povrchem nebo sušičku, existuje mnoho různých typů tohoto přístroje, který si do domácnosti můžete vybrat podle svého gusta. Každá pračka má však 3 přihrádky v zásobníku na prací prostředek a většina lidí stále neví, k čemu vlastně každý z nich slouží. Níže jsme se proto pro vás pokusili toto téma osvětlit, abyste byli v obraze. Kromě toho vám doporoučíme, jak se o pračku starat, aby vydržela fungovat co nejdéle.

Tři přihrádky v pračce

Ačkoliv má každá pračka tři přihrádky v zásobníku na prací prostředek, jen málokdo ví, k čemu je každý z nich skutečně určen. Níže jsme proto pro vás napsali vysvětlení, které jistě ocení každá hospodyňka:

  • První přihrádka, která bývá označená římskou číslicí I, je určena pro předmytí. Pokud je prádlo velmi znečištěné, můžete ji použít, abyste odstranily velmi odolné skvrny.
  • Druhá přihrádka, která bývá označená římskou číslicí II, je, jak už asi víte, určena pro prací prostředek. Ať už se jedná o tekutý nebo práškový druh přípravku, měli byste ho umístit do této přihrádky. Pokud však používáte dávkovací kuličky s tekutinou, vkládejte je vždy přímo do bubnu pračky spolu s prádlem.
  • Třetí přihrádka, která bývá označená symbolem květiny, slouží jako místo pro změkčovadla. Někteří lidé volí běžné komerční prostředky, jiní naopak dávají přednost přírodním změkčovadlům, jako je bílý ocet.

Nyní již víte, k čemu slouží každá přihrádka ve vaší pračce. Abyste však udrželi svůj přístroj co nejdéle v dobrém stavu, měli byste mu dopřát občasnou péči.

Jak prodloužit životnost pračky

Pračka je jedním z nejužitečnějších spotřebičů v domácnosti, protože nám umožňuje dokonale vyprat oblečení, a to bez větší námahy. Některé přístroje mají dnes dokonce další možnosti, jako je odstřeďování, sušení, předpírka, extra máchání, studené praní, odložený start nebo rychlé programy, jež vám mohou usnadnit čištění ještě více. Výběr pračky by však měl vždy záviset na potřebách vaší domácnosti a samozřejmě rozpočtu, který jste schopni obětovat. Abyste ji však udrželi co nejdéle v dobrém stavu, níže najdete osvědčené tipy, jak na to.

Fotorgrafie: Freepik

Pravidelně čistěte nádržky a těsnění

Zbytky čisticích prostředků a vlhkost mohou vytvářet v nádržkách prostředí vhodné pro množení bakterií. Čas od času je proto otevřete, nalijte do nich vroucí vodu a poté je otřete hadříkem namočeným v bílém octu. Tímto způsobem odstraníte veškeré nečistoty, včetně vodního kamene a plísně. Stejně tak můžete použít tento účinný přípravek pro vyčistění těsnění, které zajišťuje vodotěsnost stroje.

Odstraňování vodního kamene z bubnu a vyprazdňování filtru

Chcete-li odstranit vodní kámen z bubnu pračky, naplňte nádržku pro prací prostředek bílým octem a zapněte cyklus praní naprázdno při 60 stupních. Pro optimální čištění můžete přidat také hrubou sůl. Dávejte si pozor i na odtok pračky – pokud přetéká vodou, použijte k jeho uvolnění vhodný odstraňovač. Jestliže chcete odstranit zbytky ještě před tím, než se dostanou do odtokového potrubí, pravidelně vyjměte filtr a vyčistěte ho čistou vodou (pokud si chcete být jistí, můžete ho také vyměňovat za nový).

Zdroj: North

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]