Bílé prádlo nejlépe vypere jedlá soda, ocet, ale pomůže i ústní voda

Prát bílé prádlo nemusí být jednoduché. Pokud i to vaše je spíše zažloutlé a šedivé, poradíme vám je problém eliminovat. Není třeba bloudit regály a hledat další prací prášky, nebo bělidla. To, co bude potřeba obvykle najdete u sebe doma. A jsou to obyčejné věci, které pravděpodobně používáte na něco jiného.

Všechny dané postupy jsou navíc unikátní i proto, že při nich nebudete používat žádnou chemii, pokud vás zajímá ekologické praní jak pro jeho celkovou nezávadnost, tak i pro jeho sílu, není nic lepšího než vše v tuto chvíli jednoduše vyzkoušet.

Jedlá soda a ústní voda

Perete bílé oblečení? Pokud ano, nezapomeňte do pračky přidat místo prádla jedlou sodu a také ústní vodu. Obojího zhruba půl šálu na jednu celou prací dávku. Pusťte standardní program a budete zírat, co se stane. Vaše bílé prádlo bude bez šedého a žlutého odstínu, bude dokonale čisté, bude zářit, a navíc bude i dokonale dezinfikováno.

Klasický ocet

I ten je dobrým pomocníkem, pokud perete bílé prádlo. Jeho výhodou je jak to, že si poradí se skvrnami, tak i to, že prádlo dokáže i vydezinfikovat. I to vede k tomu, že bude doslova zářivě bílé. Docílit toho je hračkou. Stačí pouze místo pracího prášku nalít zhruba půl šálku octu a jako v předchozím případě, i tady spustíte standardní program, jak jste zvyklí.

Zkuste i několik dalších tipů

Jestliže chcete mít své bílé prádlo skutečně zářivé, dejte i na několik dalších osvědčených tipů. Jestliže je zažloutlé a zašlé dlouhodobě, je na místě ho před praním i na několik hodin namočit, čímž výrazně zlepšíte následný výsledek. Také se nezapomeňte věnovat své pračce. Abyste z ní tahaly prádlo, které bude dokonale čisté, je nezbytné, aby i ona byla čistá. Bez nečistot i bakterií. Nezapomínejte také na správné sušení bílého prádla. Nejlepší je sušit venku, za slunečných dní. Paprsky udělají doslova zázraky.