Bílé prádlo nejlépe vypere jedlá soda, ocet, ale pomůže i ústní voda

Prát bílé prádlo nemusí být jednoduché. Pokud i to vaše je spíše zažloutlé a šedivé, poradíme vám je problém eliminovat. Není třeba bloudit regály a hledat další prací prášky, nebo bělidla. To, co bude potřeba obvykle najdete u sebe doma. A jsou to obyčejné věci, které pravděpodobně používáte na něco jiného.

Všechny dané postupy jsou navíc unikátní i proto, že při nich nebudete používat žádnou chemii, pokud vás zajímá ekologické praní jak pro jeho celkovou nezávadnost, tak i pro jeho sílu, není nic lepšího než vše v tuto chvíli jednoduše vyzkoušet.

Jedlá soda a ústní voda

Perete bílé oblečení? Pokud ano, nezapomeňte do pračky přidat místo prádla jedlou sodu a také ústní vodu. Obojího zhruba půl šálu na jednu celou prací dávku. Pusťte standardní program a budete zírat, co se stane. Vaše bílé prádlo bude bez šedého a žlutého odstínu, bude dokonale čisté, bude zářit, a navíc bude i dokonale dezinfikováno.

Klasický ocet

I ten je dobrým pomocníkem, pokud perete bílé prádlo. Jeho výhodou je jak to, že si poradí se skvrnami, tak i to, že prádlo dokáže i vydezinfikovat. I to vede k tomu, že bude doslova zářivě bílé. Docílit toho je hračkou. Stačí pouze místo pracího prášku nalít zhruba půl šálku octu a jako v předchozím případě, i tady spustíte standardní program, jak jste zvyklí.

Zkuste i několik dalších tipů

Jestliže chcete mít své bílé prádlo skutečně zářivé, dejte i na několik dalších osvědčených tipů. Jestliže je zažloutlé a zašlé dlouhodobě, je na místě ho před praním i na několik hodin namočit, čímž výrazně zlepšíte následný výsledek. Také se nezapomeňte věnovat své pračce. Abyste z ní tahaly prádlo, které bude dokonale čisté, je nezbytné, aby i ona byla čistá. Bez nečistot i bakterií. Nezapomínejte také na správné sušení bílého prádla. Nejlepší je sušit venku, za slunečných dní. Paprsky udělají doslova zázraky.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]