Vytvořte si doma originálně malovaný hrnek. Postačí lak na nehty, párátko a miska s vodou

Přemýšlíte, co svému blízkému koupit jako dárek k narozeninám a nic vás nenapadá? Jednou ze skvělých možností je vyrobit dárek vlastnoručně. Takové dárky mají leckdy nejvyšší hodnotu, vtisknete totiž do nich svou duši. Vyrábět lze z ledasjakého materiálu. Někdo rád maluje, někdo zase vystřihuje z papíru. Ti šikovnější se pak pouští do náročnějších technik, jako je například výroba úžasných výtvorů ze dřeva.

Divy se dají dělat ale i s obyčejnou keramikou, respektive s keramickým nádobím. Zde pro vás máme tip na doma malovaný hrnek, který zvládnete v několika málo krocích. A výsledek je opravdu famózní. S tímto velice osobním darem neuděláte rozhodně chybu. Pusťte se do toho.

Co budete potřebovat na doma malovaný hrnek?

Než se pustíte do práce, připravte si následující věci:

  • čistě bílý keramický hrnek
  • 2 laky na nehty (barvy si vyberte dle preferencí)
  • 1 obyčejné dřevěné párátko
  • hlubokou plastovou misku

V neposlední řadě také budete potřebovat papírové ručníky, nebo kuchyňské utěrky a horkou vodu.

Jak postupovat při malování hrnku?

Nejprve si do hluboké plastové misky nalijte horkou vodu. Pak do ní nakapejte pár kapek laku na nehty. Až se první barva rozprostře po vodní hladině, přilijte ještě několik kapek laku jiné barvy. Párátkem barvy různými tahy ruky smíchejte, vznikne vám tak ve vodě zajímavý vzor. Posléze vezměte svůj bílý keramický hrneček a ponořte do tekutiny.

Vzor vytvořený z laku se přichytí na jeho povrch. Až se lak přichytí na hrnek, vyjměte jej z vody, ještě můžete párátkem obrazce dotvořit a nechte na papírové utěrce zaschnout několik hodin. Výsledek vás mile překvapí. Vymýšlet můžete různé abstraktní obrazce a barevné kombinace. Fantazii se meze nekladou. Tímto způsobem vytvoříte krásný osobní dárek, který vás nebude stát téměř nic, jen čas, trpělivost a chuť udělat někomu radost.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]