Nejlepší přírodní odpuzovače komárů pro klidné léto bez štípanců

Fotografie: Freepik

Komáři jsou každoročně nezvaní hosté, kteří se objeví s teplým počasím, a to zejména u vody. Tito malí létající broučci nám ztěžují život. Přinášíme tip, jak se jich zbavit.

Každý z nás jistě rád tráví letní večery venku. Ideálně na terase nebo na zahradě, kde si vychutnává příjemně svěží drink nebo kávu. Lepší by však bylo, pokud by nám společnost nedělali komáři. Insekticidy používané na jejich hubení však nejsou zrovna nejlepší pro naše zdraví. Mohou být toxické. Takže je vhodné používat přírodní repelenty.

Fotografie: Depositphotos

Jak se zbavit komárů pomocí kávy

Kávová sedlina je účinným prostředkem proti parazitům všeho druhu. Pomůže proti komárům, ale také klíšťatům, vosám nebo včelám. Působí jako bezpečný repelent a impozantní zbraň k lovu hmyzu. Její tajemství? Její silná vůně nedovolí škůdcům hledat své útočiště v blízkosti vaší pokožky. Hmyz má totiž velmi vyvinutý čich a silná vůně kávové sedliny ho odpuzuje. Pokud bude navíc spálená, bude si ji hmyz spojovat s nebezpečím a raději odlétne jinam.

Fotografie: Freepik

A jak tedy na to? Kávovou sedlinu z kávovaru nebo hrníčku nejprve osušte. Ideální je sušit ji na slunci několik hodin, dokud úplně nevyschne. Poté rozemletou kávovou sedlinu rozdělte do hliníkové vaničky nebo jiné nádoby pokryté hliníkovou fólií. Ta vydrží plamen a také teplo. Večer, až budete sedět na zahrádce, kávovou sedlinu spalte. Zkrátka ji zapalte zápalkou. Z nádoby bude vycházet kouř, který mrknutím oka zabije komáry.

Další tipy na hubení komárů

Pokud máte rádi ekologické řešení a nemáte doma kávovou sedlinu, nezoufejte. Existují i další způsoby, jak se nepříjemných komárů zbavit. Všeobecně je známo, že hrozivou zbraní je citronová tráva.

Zapáchající látka aktivuje hyperaktivní nervovou soustavu komárů a ti rychle odletí. Stačí dát pár kapek esenciálního oleje z citronové trávy do difuzéru. Na trhu jsou také přírodní deodoranty s touto vůni. Vám budou vonět a komáry zaručeně odpudí.

Fotografie: Depositphotos

Pokud doma nemáte éterický olej z citronové trávy, zkuste to samé s levandulovým olejem. Případně využijte hřebíček a citron. Do plátků citronu stačí zapíchat asi 15 hřebíčků na každou stranu. Potom položte takto ozdobený citron na talířek a dejte ho do domu nebo na terasu. Uvidíte, že mouchy i komáry začne místo vás zajímat právě tento citron. Další možností je použít eukalpytus nebo ocet. Ocet stačí nalít do sklenice a dát k oknům. Hmyz to odradí.

Zdroj: TheSpruce