Komáři a pakomáři se vám vyhnou na kilometr: Sdílíme trik, po kterém vás nikdy nedostanou

komáři detail
Fotografie: Pixabay

Letní teploty lákají k trávení času venku, současně však už poletují komáři i další otravný hmyz. Jejich štípnutí je velmi nepříjemné a jejich bzučení nesnesitelné.

Existuje však několik způsobů, jak jejich řádění zatrhnout. Jedním z nich je použití kyseliny mravenčí a hřebíčku. To první se prodává v lékárnách, druhou položku najdete v regálech s kořením. Recept má hned dvě výhody – je cenově velmi dostupný a na rozdíl od komerčních sprejů prakticky není šance, aby někomu způsobil alergie. Jak tedy konkrétně postupovat a na co si dát pozor, pokud chcete komáry definitivně vyhnat?

Snadný domácí odpuzovač

Do misky nalijte 50 mililitrů vroucí vody a poté přidejte 12 kusů hřebíčku. Nádobu přikryjte talířem a nechte koření louhovat, dokud voda nevystydne. Následně je potřeba tinkturu přefiltrovat a také přidat 20 gramů zmíněné kyseliny mravenčí. Stačí vám o trochu víc než polévková lžíce. Smícháním těchto složek získáte vynikající prostředek proti veškerému otravnému hmyzu. Jak ho použít a co s ním dále provést? Ideální je nalít ho do rozprašovače a mít ho průběžně k dispozici.

Sprej se dá použít během výletů do přírody, doma na terase, nebo přímo v domácnosti. Před odchodem z domu je také vhodné nastříkat si oblečení i odkryté části těla. A těch je v létě dost. Pak už se nemusíte bát, že by vás nějaký hmyz napadl. Kyselina mravenčí je spolehlivým strašákem většiny druhů hmyzu. Získáváte tak ochranu například i před klíšťaty, neberte ji však jako samospásnou.

Spolehlivá past proti komárům

Komáři jsou v létě samostatná kapitola, ale i proti nim se dá spolehlivě bránit, dokonce téměř automaticky. Připravte si prázdnou PET lahev, vodu, cukr a trochu droždí. Lahvi odřízněte vrchní třetinu. Dovnitř nalijte vodu, přidejte cukr a kvasnice. Všechno důkladně promíchejte, zachytíte unikající plyn. To je zcela v pořádku. Teď vezměte odříznuté hrdlo a nasaďte ho dovnitř jako trychtýř. Lepicí páskou ještě utěsněte případné škvírky. Celou past pak postavte například na terasu nebo někam na zahradu.

komár štípe
Fotografie: Pixabay

Jak to funguje? Reakcí cukru a kvasnic vzniká oxid uhličitý, který normálně vydechujeme. Právě po něm komáři jdou, tato past ho tedy uměle generuje. Komáři se dostanou trychtýřem dovnitř, nejsou však už schopni sami vylézt. Uvnitř se nakonec utopí v tekutině. Doporučujeme dávat pozor i při večerním větrání, během něhož se tento hmyz často dostává do ložnic. Pak vám buď nedá spát svým bzučením, nebo si ho všimnete až tehdy, když se usadí na vaší ruce.

Zdroj: Xitrosti

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*