Obyčejná ingredience z kuchyně zatočí s otravným hmyzem. Mějte po celou sezonu svatý pokoj

Fotografie: Pixabay

Není nic otravnějšího, než když vám v kuchyni poletuje moucha, nebo nemůžete usnout, protože vám u ucha bzučí komár. Hmyz je sice podstatnou součástí přírody a je užitečný, ale určitě jej nechceme mít zrovna u nás doma.

Zbavit se ho dá s pomocí různých sprejů a repelentů, ale tyto výrobky mohou být pro naše zdraví docela nebezpečné. Proto vám ukážeme, jak se zbavit hmyzu pomocí jedlé sody.

Fotografie: Freepik

Jeden by přísahal, že určité druhy hmyzu žijí jen proto, aby nás otravovaly. Všichni víme, jak umí být hmyz otravný a nedá se jej nijak zbavit. Přesto existuje zcela bezpečný a přírodní způsob, jak mít doma klid.

Jak se zbavit štěnic

Tyto malé potvůrky jsou zejména aktivní v noci, kdy se živí krví svých obětí – tedy vás, nebo vašich domácích mazlíčků. Jejich kousnutí zanechává na pokožce červené stopy a může způsobit nepříjemné svědění. Štěnice se rády schovávají v každém koutě domova, a proto je velmi obtížné se jich spolehlivě zbavit. Jedlá soda vám ale k tomu pomůže. Stačí, když jedlou sodu nasypete do rohů místností. Neváhejte ji také dát pod koberečky, do rohů postele, na záclony, pod pohovky a na celou podlahu. Po několika dnech můžete dům vyčistit a v případě potřeby akci opakovat.

Fotografie: Freepik

Jak se zbavit švábů

Tato zvířátka rozhodně nepatří k oblíbeným domácím společníkům. Švábi se obvykle schovávají v teplých a vlhkých koutech domu. Využívají noc, aby se dostali ven a hledali jídlo. Na jejich přítomnost je potřeba reagovat dostatečně rychle, jinak začnou klást vajíčka a velmi brzy se rozmnoží. Jak se jich zbavit? Budete potřebovat cukr a jedlou sodu. Cukr se použije k přilákání švábů, zatímco jedlá soda je zabije.

Jak se zbavit blech

Blechy snadno rozpoznají. Stejně jako u komárů jsou to samice, které se snaží nasát krev své oběti, aby mohly snášet vajíčka. Z tohoto důvodu mohou být blechy nositeli nemocí, proto je velmi důležité se jich zbavit rychle. Chcete-li se rozloučit s blechami, jednoduše posypte jedlou sodu na podlahu a do míst, kde se blechy vyskytují. Nezapomeňte také na pelíšek vašeho mazlíčka, kde se blechám může velmi dobře dařit.

Fotografie: Freepik

Jak se zbavit much

Mouchy mohou přenášet bakterie, které snadno kontaminují vaše jídlo a způsobují nepříjemné nemoci. Každá samice je schopna naklást až 500 vajíček, a proto se může velmi rychle množit. Chcete-li se jich zbavit, budete muset smíchat sodu s vodou a poté tuto směs nastříkat po celém domě.

Jak se zbavit vos

Tento hmyz může být zejména pro alergiky nesmírně nebezpečný. Chcete-li se jich zbavit, promíchejte olivový olej a jedlou sodu a vše zřeďte 1 litrem vody. Nastříkejte tuto směs do rohů svého domu. Pokud však objevíte vosí hnízdo, bude každopádně bezpečnější zavolat profesionály. Útok většího množství vos totiž může být nebezpečný i pro lidi, kteří nejsou alergičtí.

Zdroj: TheSpruce

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]