Zemřel milovaný herec z kultovního filmu, který udal směr moderní kinematografie

Fotografie: Guillaume Speurt / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

V neděli opustil filmový svět oblíbený skotský herec. Jeho nečekaná smrt všechny fanoušky i blízké překvapila. Bylo mu 64 let.

V 64 letech odešel do uměleckého nebe populární skotský herec Vincent Friell, který se proslavil hlavní rolí v oceňovaném filmu Restless Natives. Čeští diváci ho znají především z kultovního filmu Trainspotting nebo seriálu inspektor Taggart. Jeho smrt byla nečekaná a kolegové i fanoušci jsou podle deníku TheIndependent zdrceni. Příčinu úmrtí však rodina nezveřejnila.

Proslavil ho populární film z osmdesátek

Vincent Friell se narodil ve skotském Glasgow v roce 1960. Jeho prvním velkým úspěchem byla hlavní role v populárním filmu Restless Natives (Neklidní domorodci) z roku 1985. Příběh sleduje dobrodružství dvou skotských mladíků ze čtvrti Wester Hailes v Edinburghu, kteří se ve vzpouře vůči svým fádním životům v městském Skotsku v polovině 80. let stávají moderními piráty silnic.

„Jsem zoufale smutný, že jsem dostal tuto tragickou zprávu, zemřel příliš brzy. Byli jsme požehnáni, že jsme ho našli pro Restless Natives, protože měl pro tuto postavu velký dar. Vincova mrzutá mladá tvář s laníma očima je pro mnoho lidí skutečně duchem filmu. A vždycky bude,“ citoval DailyMail scenáristu filmu Niniana Dunnetta.

Zemřel milovaný zpěvák, jehož milionové hity zná zcela každý Čech. Jeho desky se zapsaly do historie

Objevil se také v kultovním Trainspottingu

Další významnou roli si pak střihl v kultovním filmu Trainspotting, jenž si získal řadu fanoušků i za hranicemi Velké Británie. Jak píše Extra, v příběhu Marka Rentona (Ewan McGregor) a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení, si zahrál roli otce mladičké školačky Diany.

Diváci jej také mohli vidět ve filmech Andělský podíl nebo v seriálech Still Game a inspektor Taggart. Smrtí oblíbeného herce jsou zdrceni kolegové i fanoušci. Nikdo nečekal, že odejde tak brzy. Vincent Friell zemřel v 64 letech. Příčina úmrtí však nebyla zveřejněna. Na Světě Kreativity jsme informovali také o dalším nečekaném úmrtí. Frontman kapely Firehouse zemřel rovněž ve věku 64 let.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*