Zemřela milovaná sportovní legenda, která každý týden dělala radost českým i slovenským fanouškům

Fotografie: Honza Groh (Jagro) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Za svou krátkou kariéru se navždy zapsal do historie československého fotbalu. Na nezastavitelného útočníka vzpomínají nejen na pražské Dukle.

Rudolf Kučera odehrál jen pár sezón, než jeho kariéru ukončilo vážné zranění. Jak uvádí CNNPrimaNews, stalo se tak v jeho 23 letech. Přesto se svými výkony navždy zapsal do historie jako jeden z nejlepších útočníků, jaké kdy československý fotbal viděl. S Duklou Praha získal 4 mistrovské tituly. Svým uměním okouzlil rovněž fotbalové fanoušky v zámoří. Poslední rozloučení s legendou proběhne 24. května v krematoriu v pražských Strašnicích.

S Duklou Praha získal čtyři tituly

„V sobotu 11. května nás v odpoledních hodinách navždy opustila legenda z největších legend Dukly a celé československé fotbalové historie. Po dlouhé těžké nemoci zemřel v 84 letech fenomenální úročník Rudolf Kučera. Byl považován za jeden z největších talentů, jakého kdy československá kopaná měla,“ píše se ve smutečním oznámení na stránkách klubu FKDukla.

Rudolf Kučera se narodil v roce 1940 v obci Spytihněv na Zlínsku. Za Duklu nastoupil v roce 1959 a získal s ní čtyři mistrovské tituly a jedno vítězství v československém poháru. V sezóně 1960–61 se stal se 17 góly nejlepším střelcem československé první ligy. „Talent od pánaboha. Technicky dokonalý, před brankou klidný, často až drzý. Kdyby mu bylo dvacet v současné době, určitě by se o něj zajímaly Barcelona, Milán i Manchester,“ napsal o něm jeho bývalý spoluhráč z Dukly a později novinář Ivo Urban.

Zemřel mladý reprezentant, kterého celá veřejnost považovala za národní budoucnost sportu

Američtí diváci jej milovali

Kučera rovněž 3x vyhrál s Duklou Praha Americký pohár a stal se miláčkem amerických diváků. Ve svých knihách jej zvěčnil také Ota Pavel, který o něm napsal povídku Haló taxi, a nechybí ani v jeho knize Dukla mezi mrakodrapy. Jako rychlý útočník se dostával často do ostrých střetů. Zranění kolene mu tak znemožnilo účast na mistrovství světa v Chile v roce 1962, odkud si Československý tým odvezl stříbrné medaile.

Horší zranění však přišlo v sezóně 1963–64, kdy jej v zápase proti polskému Górniku Zabraze poslal k zemi ostrým úderem loktu Stanislaw Oslizlo. Kučera utrpěl těžký otřes mozku, jehož léčba trvala dlouhé měsíce. Na vrchol se po těžkém zranění už nikdy nevrátil. Poslední rozloučení s legendou československého fotbalu proběhne 24. května ve velké obřadní síní krematoria v pražských Stašnicích. Na Světě Kreativity jsme rovněž informovali o úmrtí českého rekordmana a vítěze Velké pardubické Petra Vozába.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*