Popraskané paty budou minulostí. Vyzkoušejte některý z ověřených způsobů na to, jak se jich zbavit

Fotografie: Freepik

Popraskané paty nevypadají hezky a navíc mohou pěkně bolet. Naštěstí existuje mnoho jednoduchých a levných způsobů, jak se jich zbavit.

Vzhledem k hmotnosti těla, které paty musí denně nosit, se ani nelze divit, že jednoduše podléhají popraskání kůže. A to platí hlavně během léta, kdy jsou ta největší sucha a to pro paty znamená ještě rychlejší popraskání, než je zvykem. Nemusíte se stydět kvůli tomuto problému před lidmi sundat ponožky, dá se totiž velmi jednoduše vyřešit. A to rovnou 10 způsoby, které zvládne provést každý.

Fotografie: Freepik

Kombinace listerinu s octem

Pro tuto metodu budete potřebovat smíchat 1 šálek listerinu, 2 šálky octu a 5 litrů vody. Do této lázně nohy ponořte alespoň na 15 minut. Následně je otřete škrabkou na paty a opláchněte vodou.

Kombinace rýžové mouky, octa a medu

V misce smíchejte 2 lžíce mouky, půl lžíce medu a půl lžičky octa. Míchejte, dokud nebude směs hladká. Následně si přípravkem otřete paty, opakovat můžete až třikrát týdně.

Fotografie: Pixabay

Zkuste použít banán

Banán rozmačkejte a kašovitou směsí si paty potřete. Nechte působit 20 minut a následně opláchněte. Opakovat můžete každou noc před spaním po dobu 2 týdnů, dokud neuvidíte požadovaný výsledek.

Med vám může pomoci

Naplňte libovolnou mísu vlažnou vodou a přidejte šálek medu. Paty namočte a masírujte po dobu 20 minut. Můžete je u toho jemně drhnout škrabkou na paty.

Fotografie: Freepik

Zkuste rostlinné oleje bohaté na vitamíny

Umyjte si nohy a následně je osušte čistým ručníkem. Na pokožku naneste lžíci oleje, nasaďte si na nohy mikroténové sáčky, přes ně bavlněné ponožky a nechejte působit přes noc. Ráno nohy opláchněte vodou.

Vyzkoušejte mast vicks vaporub

Na paty před spaním naneste silnou vrstvu této masti, masírujte pět minut, opět navlékněte sáčky a přes ně ponožky a nechejte působit přes noc. Ráno nohy umyjte vlažnou vodou.

Jedlá soda vás nezklame

Smíchejte do mísy vlažnou vodu a tři lžíce jedlé sody. Nohy do směsi namočte po dobu 15 minut. Následně použijte škrabku na nohy, opláchněte čistou vodou a vysušte nohy ručníkem.

Fotografie: Freepik

Kombinace vazelíny a citronové šťávy

Naložte nohy do 20 minutové koupele a opláchněte. V misce smíchejte šťávu z citronu a vazelínu. Přípravek aplikujte na suché oblasti a opět klasicky nechejte působit přes noc.

Aloe vera gel pro jemnější paty

Nohy si namočte do teplé vody a drsné paty setřete škrabkou. Aby se rychleji zhojily, namažte je silnou vrstvou aloe vera gelu, nasaďte si sáčky, na ně ponožky a nechejte působit přes noc. Ráno nohy umyjte vodou.

Fotografie: Freepik

Epsomská sůl

Šálek této soli smíchejte v míse s obyčejnou vodou a nohy naložte na 15 minut. Otírejte je pomocí škrabky, následně nohy opláchněte čistou vodou a osušte.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]